אייל רביד זומם להשתלט על שוק אלנבי-רוטשילד המקרטע

שוק האוכל בלב תל אביב סובל מקשיים מאז הקמתו, ובראשם סכסוך בין השותפים להפעלת המתחם - וכעת גם מבעיות תזרימיות ■ בתיאום עם גבאי ומעל ראשו של טרייביטש, רביד פתח במגעים לרכישת המתחם מחברת ברגרואין ב-40-30 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: דודו בכר
ערן אזרן

בשעה ששוק אלנבי־רוטשילד מקרטע וכורע תחת הסכסוך בין השותפים בפרויקט, אייל רביד, בעל השליטה ברשת הקמעונות ויקטורי, פותח במהלכי השתלטות על המתחם — כך נודע ל–TheMarker. בימים אלה מנהל רביד מגעים, מעל ראשיהם של כמה מבעלי הזכויות להפעלת השוק, לרכישת המתחם מחברת הנדל"ן ברגרואין, שבשליטת משפחת ברגרואין וקבוצת חג'ג'־כהן, בתמורה ל–30–40 מיליון שקל.

שוק אלנבי־רוטשילד, שנפתח לפני פחות משנה, מושכר לקרן ליאת, שבה שותפים שלושה משקיעים המסוכסכים ביניהם: קובי טרייביטש, לשעבר מבעלי רשת טיב טעם (50%); שלומי גבאי, לשעבר מנכ"ל איקאה ישראל (25%); ואריק אברמוביץ', מבעלי מאסטר פוד, יבואנית הדגים והבשר השנייה בגודלה בישראל (25%). ככל הידוע, רביד פועל לרכישת המתחם בתיאום עם גבאי, שעשוי לרתום לצדו גם את אברמוביץ'.

קרן ליאת אחראית על תפעול השוק, השכרת הדוכנים והחנויות וגביית דמי שכירות. הקרן, ביחד עם חברת ברגרואין והשוכרים, השקיעו עד כה כ–30 מיליון שקל בפיתוח השוק. מי שמוביל את ניהול השוק הוא טרייביטש, שמחזיק ככל הידוע גם בכמה עסקים פרטיים הפועלים במתחם.

מאז פתיחתו סובל שוק אלנבי־רוטשילד מלא מעט בעיות — כולל סכסוך בין השותפים בליאת, שאינם מוכנים להזרים עוד כסף להפעלת השוק, תחלופה גבוהה של שוכרים וחילופים בהנהלה. לפי מקורב, "קרן ליאת אינה משלמת דמי שכירות לברגרואין כבר כמה חודשים, כשדמי השכירות של חלק מהעסקים לחברת הניהול הופחתו".

לפי התוכנית שמגבש רביד, לאחר רכישת המתחם ייתכנו שני תסריטים: קרן ליאת תעמוד בדמי השכירות השותפים ותמשיך לנהל את המתחם — במקרה זה, הרכישה תהיה "עסקת תשואה" המבוססת על התזרים המתקבל מנכס מניב; לחלופין, הקרן לא תעמוד בדמי השכירות, ואז לרביד תהיה הזכות לסגור את המתחם במתכונתו הנוכחית ולפתוח במקום סניף ויקטורי.

רשת ויקטורי מונה 40 סניפים, והיא נמצאת במגמת התרחבות מואצת. החברה הרוויחה 25 מיליון שקל בשלושת הרבעונים הראשונים — עלייה של 26% בהשוואה לינואר־ספטמבר 2016.

אייל רביד. האם ייפתח במתחם סניף של ויקטורי?צילום: דניאל בר און

שוקי האוכל הפרטיים, שנפתחו בתל אביב ברעש גדול, סבלו מלא מעט קשיים. כך היה במקרה של שרונה מרקט ושוק הצפון, כששוק נמל יפו אף נסגר. בשונה משווקים אחרים, שוק אלנבי־רוטשילד ממוקם באחד האזורים התוססים והמתחדשים של תל אביב. באתר האינטרנט של המתחם, שהוקם למרגלות מגדל מאייר, השוק מתואר "אורבני, מודרני ואותנטי, המשלב ישן עם חדש וגורמה".

יגאל צמח, מנכ"ל ברגרואין, אמר אתמול ל–TheMarker: "לא היה לנו שום דיבור עם אייל רביד — לא נפגשתי איתו מעולם, ואני לא מכיר אותו. כרגע אנחנו מתמקדים בהמשך של דיאלוג עם בעלי השוק (קרן ליאת; ע"א), כדי להשביח אותו ולעשות את ההשקעות הנדרשות כדי שהשוק יפרח. הושקעו בשוק עשרות מיליוני שקלים, וזה הולך להיות השוק הכי יפה בישראל.

"השוק לא הצליח משום שקרן ליאת היתה מצוקה, בעיה תזרימית נקודתית. פתחנו בדיאלוג איך לפתור את מצוקת המזומן ולהמשיך להשביח את הנכס. אנחנו כרגע מפוקסים על השבחה. השוק קיים פחות משנה, והוא בשלבים ראשוניים מאוד. קיבלנו הצעות למכור אותו ביותר מ–30 מיליון שקל, אבל אנחנו ממוקדים בדיאלוג וממשיכים לפעול בצורה מקצועית ורצינית".

טרייביטש וגבאי סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker