המכוניות הזולות ממשיכות לפגוע ברווחיות קרסו; המניה נחלשת

יבואנית הרכב הציגה הכנסות רבעוניות של 1.05 מיליארד שקל - בדומה לרבעון המקביל - אך הרווח הנקי ירד ב-22%

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל קרסו, איציק וייץ, מציג דגם חדש
עמרי זרחוביץ'

יבואנית הרכב קרסו הגדילה את נתח השוק שלה במכירת מכוניות מתחילת השנה, וברבעון השלישי הוא הגיע ל-12.1% - לעומת 8.5% ברבעון המקביל אשתקד. החברה אמנם מכרה 135 מכוניות פחות ברבעון הזה (ירידה של 1.6%), אבל השוק החל להתכווץ.

קרסו מוטורס היא יבואנית כלי רכב מקבוצת רנו-ניסאן והיא גם פועלת בתחום הליסינג ומספקת שירותים נוספים בתחום הרכב. בעקבות הדו"חות הכספיים יורדת המניה בכ-4% לשווי של כ-2.2 מיליארד שקל.

הירידה במספר המכוניות שמכרה קרסו היתה מתונה יותר מהירידה בהכנסות החברה ממכירת כלי רכב (2.8%). הכנסות החברה ממכירת כלי רכב הסתכמו ב-754 מיליון שקל. הכנסות קרסו מפעילות הליסינג עלו ב-4.3% והסתכמו ב-209 מיליון שקל, והכנסותיה ממכירות מגזר שירות ואחרים עלו ב-6.2% ל-90 מיליון שקל. בסך הכל ירדו ההכנסות הרבעוניות של קרסו בשיעור מזערי והסתכמו ב-1.05 מיליארד שקל.

עם זאת, הרווח הגולמי בגין ההכנסות היה נמוך יותר והסתכם ב-15%, לעומת 20% ברבעון המקביל אשתקד. הסיבה לכך היא שינוי בתמהיל המכוניות הנמכרות ועלייה במכירת מכוניות זולות יותר.

מספר המכוניות הנמכרות כולל גם מכירת מכוניות לפעילות הליסינג של החברה - פסיפיק - שכ-40% מהמכוניות שלה (17.5 אלף) נקנו מקרסו. הוצאות החברה עלו ב-1.6% ל-977 מיליון שקל, והובילו לירידה של 22% ברווח הנקי, שהסתכם ב-59 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker