אלמור הנפיקה - ורפק תרשום רווח של 35 מיליון שקל בדו"חות

אלמור גייסה 40 מיליון שקל בשלב המוסדי לפי שווי של 170 מיליון שקל לפני הכסף ■ השלב הציבורי ייערך בשבוע הבא

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל צילום: אבישג שאר-ישוב

הנפקת מניות נוספת מתבצעת השבוע בבורסה בתל אביב: אל מור מנפיקה 20% ממניותיה ומגייסת כ-50 מיליון שקל לפי שווי של 170 מיליון שקל (לפני הכסף). החברה השלימה את השלב המוסדי של ההנפקה שבו גייסה כ-40 מיליון שקל, ואת שאר הסכום תגייס בשלב הציבורי שייערך בשבוע הבא. אלמור מייצרת לוחות חשמל ועמודי תאורה, מספקת שירותי אחזקה, ובעזרת חברות בנות שבשליטה של עד 50% היא פועלת גם בתחומי מיזוג האוויר, התייעלות אנרגטית ואנרגיות מתחדשות.

מי שנהנית מההנפקה היא חברת רפק , בעלת השליטה. בדרך כלל, בעלי המניות מדוללים בהנפקה ושיעור האחזקות שלהם יורד, מתוך תפישה ששווי האחזקות יעלה. רפק דווקא החליטה להגדיל את שיעור האחזקות שלה באמצעות מימוש אופציה שהיתה ברשותה ואיפשרה לה להפוך להיות בעלת שליטה. לאחר השלמת ההנפקה, תחזיק רפק ב-50.01%, לעומת 48.5% לפניה. השווי של רפק הוא 142 מיליון שקל, כששווי האחזקות שלה באלמור יגיע לכ-110 מיליון שקל.

בעבור מימוש האופציה משלמת רפק סכום של כ-21 מיליון שקל, אך מלבד הגדלת האחזקות, יש בה גם יתרון נוסף - היא מאפשרת לחברה לאחד את תוצאותיה של אלמור ולרשום רווח חד פעמי של 35 מיליון שקל. רפק, שבשנים האחרונות מיקדה את פעילותה בייצור חשמל, רשמה רווח תפעולי של מיליון שקל בלבד ברבעון האחרון. בשורה התחתונה החברה הרוויחה כ-9 מיליון שקל, אבל מתחילת השנה היא הפסידה 12 מיליון שקל.

הפעילות של אלמור מאופיינים בפרויקטאליות שגורמת לתנודתיות בהכנסות, ושיעורי הרווחיות שלה מושפעים מתמהיל הפרויקטים. במחצית הראשונה של 2017 הסתכמו הכנסות החברה בכ-111 מיליון שקל בלבד, ירידה של 27% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. בשורה התחתונה, החברה הציגה רווח של 8.1 מיליון שקל, לעומת 10.7 מיליון שקל בינואר-יוני 2016 - ירידה של 24%.

אלמור רואה בתוכנית הממשלתית הרב־שנתית, המרכזת פיתוח של 150 פרויקטים בתחומי התשתיות, אנרגיה, צבא ותחבורה בכ-114 מיליארד שקל, מנוע צמיחה לשנים הקרובות, ומתכננת גם להיכנס לתחומי ה"העיר החכמה". צבר ההזדמנות שלה בסוף ספטמבר היה 425 מיליון שקל, ש-80 מיליון שקל ממנו צפוי להתממש השנה, ו-260 מיליון שקל ב-2018.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker