רווחי טלרד עלו, אך פרויקטים תקועים במדינות עולם שלישי מעיבים על התוצאות

החברה ממשיכה לצמוח בתחום התשתיות ותקשורת IT, ומציגה גידול כולל של 7.4% בהכנסות, ל-34.7 מיליון דולר ■ מנגד, מגזר המוצרים ותשתיות הרווחי יותר מציג ירידה של 10% בהכנסות, בשל ספק אם ההסכמים החתומים שהתעכבו ייצאו לפועל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל טלרד, רן בוקשפן
גיא ארז
גיא ארז

חצי שנה אחרי כניסת טלרד נטוורקס , שבשליטת פורטיסימו (42%), לבורסה - הדו"חות שלה לרבעון השלישי של 2017 מציגים שיפור בשורה תהחתונה, אך מאירים באור שלילי את המגזר הרווחי יותר שלה - תשתיות ומוצרים. אחרי שברבעון השני ההכנסות ממגזר זה נותרו ללא שינוי, ברבעון הנוכחי הן ירדו ב-9.9% בעקבות עיכוב בהוצאה לפועל של הסכמים חתומים בהודו, חוף השנהב וסנגל. לחברה אין ביטחון כי העסקות האלה ייצאו לפועל בעתיד.

הכנסות החברה גדלו ברבעון השלישי ב-7.4% ל-34.7 מיליון דולר, בזכות זינוק של 31.5% בהכנסות מגזר התשתיות, תקשורת ו-IT. טלרד זוכה לביקושים גדלים והולכים במגזר זה מתחילת השנה, הן מלקוחות חדשים והן מלקוחות קיימים. בתשעת החודשים הראשונים של 2017 גדלו ההכנסות במגזר זה ב-35.7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, והוא מהווה כעת את רוב הכנסותיה.

מנגד, ההכנסות ממגזר תשתיות ומוצרים ירדו ל-17 מיליון דולר. טלרד, שקיימה פיילוט מוצלח עם חברת TATA ההודית וחתמה על הסכם לשדרוג הרשת האלחוטית הנייחת בהיקף של 10 מיליון דולר, נאלצת להתמודד מול שינויים רגולטוריים בתת-היבשת. כעת תיאלץ להמתין עד חלוקת תדרים חדשה במדינה, כך שהסכם זה עומד בספק.

בנוסף לכך, החברה, שזכתה בספטמבר במכרז להקמת תשתית רשת תקשורת בהיקף של 6 מיליון דולר בחוף השנהב, טרם קיבלה מכתב אשראי מהלקוח, ואף ציינה בדו"חות כי משיחות איתו עולה כי היקף העסקה עשוי להשתנות. החברה גם טרם קיבלה ביטחונות מלקוח חדש בסנגל, שאיתו חתמה ביולי על חוזה ל-5 שנים, כאשר בשנה הראשונה להסכם היתה אמורה להכניס 3 מיליון דולר. טלרד ציינה כי למרות זאת, השלב הראשון לפריסת הרשת החל מיד עם קבלת המקדמה הנדרשת בסכום של כ-710 אלף דולר.

בלחץ שלושת מקרים אלו, שמתקיימים כולם במדינות שבהן אפשרות של תביעת הלקוח נראית כלא מעשית, סביר כי מגזר התשתיות ומוצרים יציג ירידה בהיקף פעילותו בסיכום 2017. מתחילת השנה נרשמה בו ירידה של 2.4% בהכנסות. הדבר הוביל לכך שמתחילת השנה עלות ההכנסות של טלרד גדלה ב-16.6%, בעוד סך הכנסותיה גדל ב-13.9%.

בזכות הגידול בהכנסות החברה ברבעון החולף, הרווח התפעולי של טלרד עלה ב-14.2% ל-1.9 מיליון דולר, והרווח הנקי גדל ב-17.4% לכמעט 1.4 מיליון דולר. מניית טלרד נחלשה בקרוב ל-1% לאחר פרסום הדו"חות, ומאז החלה להיסחר בבורסה איבדה כ-5.5% משווייה, שמסתכם כעת ב-300 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker