מניית סקייליין עולה ב-5%; תרוויח 5 מיליון דולר ממימוש קרקעות בקנדה

חברת הנדל"ן, שפועלת בענף המלונאות בקנדה, דיווחה על השלמת עסקה למכירת קרקעות הממוקמות ליד אתר הנופש Horseshoe

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בלייק ליון, מנכ"ל סקייליין
ערן אזרן

מניית סקייליין מזנקת הבוקר בכ-5%. החברה, שפועלת בשוק הנדל"ן הקנדי, דיווחה על השלמת עסקה למכירת קרקעות ליד אתר הנופש Horseshoe שבקנדה, בתמורה לכ-6.25 מיליון דולר קנדי. היקף התמורה בעסקה גבוה ביחס לשווי הקרקעות בספרי סקייליין, כך שהחברה צפויה להכיר ברווח לפני מס בסך של כ-5 מיליון דולר קנדי ברבעון הרביעי של 2017.

במועד השלמת הרכישה, הרוכש שילם לסקייליין כ-3 מיליון דולר קנדי, בעוד שיתרת הסכום, בהיקף של כ-3.25 מיליון דולר קנדי, תובטח במשכנתא ראשונה על כל הנכס לטובת סקייליין, תשולם בתוך 24 חודשים ותישא ריבית שנתית של 5%.

סקייליין, שמנייתה עלתה ב20% ב-12 החודשים האחרונים, עוסקת בייזום ופיתוח נדל"ן, ניהול מלונות ואתרי נופש, ונדל"ן מניב בצפון אמריקה. החברה מוחזקת על ידי חברת הנדל"ן מישורים  שבשליטת גיל בלוטרייך ואלכס שניידר (50%) והכשרת הישוב (20%). החברה נסחרת כיום לפי שווי של 543 מיליון שקל, מתחת להון העצמי שעמד נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017 על 690 מיליון שקל (מיוחס לבעלים).

במהלך השנתיים האחרונות פועלת סקייליין להגדלת מרכיב הנכסים המניבים, פיזור מקורות ההכנסה, שיפור תזרים המזומנים והקטנת מרכיב הקרקעות והייזום מסך המאזן של החברה. מנגד, החברה הגדילה את שיעור הנכסים המניבים  - והשלימה לפני כשבועיים רכישה של 13 בתי מלון עסקיים בארה"ב תחת המותג Courtyard by Marriott.  בלייק לאיין, מנכ"ל סקייליין, אמר כי החברה צופה ב-2018 עלייה משמעותית בהכנסות ובתזרים המזומנים בזכות רכישה בתי המלון, השקעות שבוצעו בתקופה האחרונה בנכסים הוותיקים לצורך השבחתם ומספר פרויקטי ייזום שנמצאים בשלבי מכירה מתקדמים.

הכנסות של סקייליין בתשעת החודשים הראשונים של 2017 הסתכמו בכ-115.8 מיליון דולר קנדי, בהשוואה לכ-116 מיליון דולר קנדי בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2017 הסתכם בכ-3.9 מיליון דולר קנדי, בהשוואה לרווח בסך של כ-8.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

ה-NOI מנכסים זהים בתשעת החודשים הראשונים של 2017 עלה בכ-3.4% לכ-18.1 מיליון דולר קנדי, בהשוואה לכ-17.5 מיליון דולר קנדי בתקופה המקבילה אשתקד, לצד שיפור בשיעור ה-NOI מנכסים מניבים זהים מ-19.2% ל-19.9%. הגידול ב-NOI מנכסים זהים נבע בעיקר משיפור בהכנסות אתרי הנופש Horseshoe ו-Deerhurst, בקיזוז הקיטון בהכנסות של מלונות החברה בקליבלנד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker