אדם נוימן בדרך לת"א: ווי-וורק רוצה לגייס מאות מיליוני דולרים בישראל

מנהלי ענקית חללית העבודה ווי-וורק (WeWork) ערכו מפגשים עם גופים מוסדיים בישראל. אם הגיוס ייצא לפועל דיסקונט קפיטל חיתום תוביל אותו

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אדם נוימן
מיכאל רוכוורגר

ענקית חללי העבודה המשותפים ווי-וורק (WeWork), שהוקמה ע"י הישראלי אדם נוימן יחד עם מיגל מקלבי, בוחנת גיוס חוב של כמה מאות מיליוני דולרים בישראל. אם הגיוס אכן ייצא לפועל מי שתוביל אותו תהיה חברת דיסקונט קפיטל חיתום. 

בשבוע שעבר ערכו מנהלי ווי-וורק יחד עם דיסקונט קפיטל חיתום מפגשים בישראל עם מספר גופים מוסדיים ישראליים - ובהם הפניקס, מיטב דש, מנורה מבטחים וכן עם קרנות נאמנות של גופים מוסדיים. במהלך הפגישה הוצגה למוסדיים הישראליים פעילותה של ווי-וורק בישראל וברחבי העולם וכן נדונה אפשרות של גיוס חוב בישראל. דיסקונט קפיטל חיתום מנוהלת בידי לירן רזמוביץ' ונמצאת בשליטת בנק דיסקונט. יו"ר החברה הוא צחי סולטן.

במהלך הפגישות עם המוסדיים, ווי-וורק הציעה למשקיעים ישראליים להיכנס להשקעות בפרויקטי נדל"ן של החברה בחו"ל. החברה אף מסרה כי בעתיד היא עשויה להנפיק את מניותיה באחת מבורסות העולם.

לפני כחודש ערכה מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי אירוע גדול ללקוחות הבנק בגני התערוכה בת"א. הרצאת האורח המרכזית באירוע היתה של אדם נוימן ובמהלכה הוא סיפר בין השאר על החזון של ווי-וורק והתפתחות שלה מאז שהוקמה בשנת 2010.

ככל הידוע בווי-וורק עדיין לא התקבלה החלטה סופית לגבי הגיוס והיקפו. להבדיל מחברות נדל"ן אמריקאיות אחרות שגייסו חוב בישראל והתאגדו כחברות ייעודיות - המקרה של ווי-וורק שונה מכיוון שמדובר בחברה שהיא שילוב של נדל"ן וטכנולוגיה.

בתחילת 2017 סיכם תאגיד ההשקעות הענק היפני סופטבנק על השקעה מדורגת בשלבים של 4.4 מיליארד דולר בווי-וורק. ההשקעה מתבצעת לפי שווי של 20 מיליארד דולר לווי-וורק, והיא נעשית ע"י קרן של סופטבנק ויז'ן וממשלת סעודיה. שווי זה מציב את ווי-וורק כאחת מחברות הטכנולוגיה הפרטיות בעלות השווי הגבוה ביותר בעולם. מי שמקדימות אותה בשווי הן חברות טכנולוגיה פרטיות כמו Airbnb, שיאומי ואובר.

עד להשקעה של סופטבנק גייסה ווי-וורק כ-1.7 מיליארד דולר מידי שורה של משקיעים גדולים שונים, ובהם בנקי השקעות הענקיים ג'יי.פי.מורגן, גולדמן סאקס, בנצ'מרק, הקרן הישראלית אלף וגופים נוספים. בסה"כ מדובר בגיוסי אקוויטי עד כה של כ-6 מיליארד דולר. ווי-וורק מייצרת כיום הכנסות שנתיות של כ-1.2 מיליארד דולר אך בשל ההשקעות הענקיות שמבצעת החברה ברחבי העולם היא עדיין לא מייצרת רווחים משמעותיים אם בכלל.

חלל העבודה הראשון של ווי וורק הוקם ב־2010 בסוהו שבניו־יורק, והוא נקרא גרין דסק. מאז החברה ממשיכה להתפתח בקצב מואץ ויש לה כיום כבר למעלה מ-154 משרדים ביותר מ-36 ערים שונות ברחבי העולם, כשגם בישראל יש לה כבר יותר מ-4 משרדים. ווי-וורק מעסיקה יותר מ-15 אלף עובדים במקומות שונים ברחבי העולם ומחזיקה במשרדים בשטח של יותר ממיליון מ"ר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker