בנק אגוד: הכניסה למדד האג"ח הממשלתיות WGBI תחזק את השקל

הדולר נסחר בין הבנקים בעלייה קלה של 0.05%, סביב 3.51 שקלים. היורו מתחזק קלות מול השקל, ב-0.03%, ונסחר סביב 4.12 שקלים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שטרות של יורו ודולר
שטרות של יורו ודולרצילום: רויטרס

הדולר נסחר הבוקר בין הבנקים בעלייה קלה של 0.05%, ושערו נע סביב 3.51 שקלים. היורו מתחזק קלות מול השקל, ב-0.03%, ונסחר סביב 4.12 שקלים.

כלכלני בנק אגוד , בראשות מנהלת תחום המחקר והאנליסטית הראשית אורלי אברהם, מעריכים גם השבוע כי "הדולר צפוי להתחזק אל מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני- ארוך. זאת, בשל ציפיותינו לגידול בפערי הריביות בין ארה"ב לעולם, צפי להמשך העלאות ריבית בארה"ב בקצב מתון ומדוד, וחוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית מול רוב המדינות בעולם".

באגוד מזכירים את ההערכות שלפיהן ישראל תיכנס למדד האג"ח הממשלתיות WGBI של בורסת לונדון בתקופה הקרובה, ייתכן שכבר בדצמבר: "למהלך עשויות להיות השלכות משמעותיות על המטבע הישראלי באופן ישיר ועל ציפיות האינפלציה באופן עקיף. מדובר בהרחבה של מדד אג"ח ממשלתיות עולמי, שעוקב אחר ביצועי האג"ח של 23 מדינות ומשמש מדד ייחוס מקובל.

הכניסה למדד היוקרתי עשויה להשפיע בשני אופנים משמעותיים על שוק ההון המקומי:  מצד אחד ייתכנו ביקושים גבוהים לאג"ח הממשלתיות (על פי הערכות, ביקושים בהיקף של כ- 2 מיליארד דולר), שיכניסו הון זר לישראל. דבר זה עלול לגרום להתחזקות נוספת של השקל, ובכך להכביד על האינפלציה ולהקטין את סיכויי העלאת הריבית בישראל בטווח הקרוב".

עוד מציינים באגוד את פרסום פרוטוקול הפד, אשר חבריו חוששים מהאינפלציה הנמוכה - "מה שמוביל להערכות כי תיתכנה פחות העלאות ריבית במהלך 2018 מכפי שהעריכו עד כה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker