גרזן קיצוצים בטבע - רבע מהעובדים בישראל יפוטרו

1,700-1,300 מעובדי טבע בישראל צפויים לאבד את מקום עבודתם ■ פיטורים נרחבים צפויים גם בארה"ב כחלק מתכנית ההתייעלות של המנכ"ל החדש ■ פרופ' מייקל היידן מנהל המו"פ הגלובלי צפוי לעזוב את החברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קאר שולץ
יורם גביזון

קאר שולץ המנכ"ל החדש של טבע מגבש תוכנית התייעלות לחברה שתכלול פיטורי 20%-25% מכוח האדם בישראל כלומר 1,300-1,700 מעובדיה. תוכנית ההתייעלות, שעדיין לא גובשה סופית, תכלול גם פיטורים נרחבים בכוח האדם של החברה בארצות הברית שעמד בסוף 2016 על 10,000 עובדים.

הפיטורים בישראל נעשים בהמשך לתוכנית פרישה מרצון ופיטורים מצומצמת יחסית שכללה 230 איש במפעלה של החברה בנאות חובב ובכפר סבא במקום 350 לפי התכנון המקורי. הצורך בפיטורים המסיביים נובע מאובדן הבלעדיות על התרופה המקורית קופקסון לטיפול בטרשת נפוצה שסיפקה לטבע 45% מהרווח התפעולי. חברת מיילן קיבלה בתחילת אוקטובר 2017 אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק גרסה גנרית של קופקסון ומיד אחר כך קיבלו החברות Synthon ו Alvogen אישורים דומים לשווק גרסאות גנריות של קופקסון באירופה.

אובדן הבלעדיות בשיווק קופקסון התרחש במקביל לשחיקה קשה ברווחיה של טבע בשוק הגנרי האמריקאי שהוא עיקר פעילותה. טבע דיווחה על ירידה של 27% ברווחי חטיבת התרופות הגנריות בעיקר בשל תחרות מחירים בשוק האמריקאי וקריסה בפעילותה בוונצואלה.

טבע הורידה את תחזיותיה למכירות לרווח למניה ולתזרים המזומנים ב-2017. החברה הורידה ב-750 מיליון דולר את התחזית למכירותיה ב-2017 וב-1.3 מיליארד דולר את תחזיתה לתזרים המזומנים ב-2017.

הפגיעה בתזרים המזומנים כתוצאה מאובדן הבלעדיות על קופקסון והירידה ברווחי החטיבה הגנרית קריטיות במיוחד נוכח חוב פיננסי עצום של 34.7 מיליארד דולר שרובץ על טבע בעקבות הרכישה הכושלת של חברת אקטוויס ג'נריקס תמורת 39.3 מיליארד דולר באוגוסט 2016. טבע אמורה לפרוע סכום של 5.5 מיליארד דולר ב-2018 ועוד 4 מיליארד דולר בכל אחת מהשנים 2019-2021  כך שהחברה תידרש למכור נכסים ולהקטין את מספר עובדיה.

כחלק מתכנית ההתייעלות צפוי פרופ' מייקל היידן מנהל המחקר והפיתוח הגלובלי של טבע לעזוב את תפקידו. היידן (66) הצטרף לטבע בתקופת כהונתו של המנכ"ל לשעבר ד"ר ג'רמי לוין. היידן הוביל את טבע לקבלת אישור בקיץ 2017 לשיווק התרופה Austedo לטיפול בכוריאה, אחד מתסמיניה של המחלה הניוונית הנטינגטון, ובדיסקינזיה מאוחרת - הפרעה מוטורית של מערכת העצבים המרכזית.

ואולם לפי שעה הניבה התרופה מכירות של 6 מיליון דולר בלבד וטבע הודתה שלא תניב הכנסות מהותיות ולא תתרום לרווח עד ל-2020 כך שלא תוכל להחליף בשלב זה את קופקסון. תרופה אחרת שניצבת על סף אישור היא Fremanezumab לטיפול במיגרנה אירעית וכרונית, ואולם השקתה אינה צפויה עד לסוף 2018. קיבל ב-2016 שכר בעלות של 5.6 מיליון דולר כולל שכר בסיס של מיליון דולר, ומענק של מיליון דולר.

סביר להניח שעזיבתו הצפויה של היידן משקפת את הערכתו של קור שולץ המנכ"ל החדש לאיכות צנרת המוצרים המקורית של טבע ולחוסר הצלחתה להפיק תועלת מסחרית של ממש מהשקות של תרופות חדשות כמו התרופה למניעת שימוש לרעה בתרופות אופיאטיות לשיכוך כאבים 

מטבע נמסר: "איננו מגיבים שמועות".

דובר ההסתדרות יניב לוי מסר בתגובה: "ההסתדרות לא תקבל בשום פנים ואופן צעדים חד צדדיים של הנהלת טבע בישראל. כל צעד של התייעלות, אם וכאשר יעלה על הפרק, ייעשה אך ורק בהידברות ובהסכמה אל מול ההסתדרות וועדי העובדים. עובדי טבע הם ההון האנושי של החברה והמשאב הכי חשוב שלה. פיטורי עובדים הם המוצא האחרון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker