רווחי מנועי בית שמש קפצו ב-31%; פימי מגדילה אחזקתה בחברה

החברה תנפיק זכויות בהיקף של עד 40 מיליון דולר לצורך הרחבת פעילות בישראל ובסרביה ■ לפי דו"חותיה, מגזר ייצור החלקים מוסיף להעיב על החברה, עם ירידה חדה ברווח התפעולי ■ שיפור ניכר במגזר המנועים הוביל לכך שהרווח הנקי עלה ל-2.1 מיליון דולר

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברת מנועי בית שמש
גיא ארז
גיא ארז

לאחר שני רבעונים שבהם רווחיה נחלשו ומנעו חלוקת דיווידנד, הרווח הנקי של מנועי בית שמש (מב"ש) גדל ב-31% בהשוואה לרבעון המקביל, ל-2.1 מיליון דולר - כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה לרבעון השלישי של 2017, שפורסמו היום (ה').

החברה, שעוסקת בייצור חלקי מנועי סילון ובשיפוצם, זוכה לאמון מחודש מבעלת השליטה בה, קרן פימי, שתגדיל את אחזקתה מ-40% ל-43% בעקבות הקצאה פרטית. מב"ש הודיעה כי היא בוחנת אפשרויות שונות למימון הגדלת פעילותה בסרביה ובישראל, והחליטה על הנפקת זכויות בהיקף של 40-35 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2018. הגדלת האחזקות של פימי מתבצעת כדי שהיא תוכל להשתתף בהנפקת הזכויות לפי חלקה.

הכנסות החברה, שפועלת בשני מגזרים, צמחו בכ-15% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו בכ-24.5 מיליון דולר. הרווח התפעולי שלה גדל ב-30% ל-2.4 מיליון דולר, המהווה 9.9% מההכנסות, לעומת שיעור רווח תפעולי של 8.7% ברבעון המקביל.

מגזר ייצור החלקים, הגדול מבין השניים, ממשיך להעיב על תוצאות מב"ש, למרות שהיה אמור להנות ממגמת הצמיחה העולמית בשוק התעופה. לאחר שהרווח התפעולי ממנו התאפס ברבעון הקודם, ברבעון החולף הוא מציג נפילה של 47%, ל-863 אלף דולר. ב-9 החודשים הראשונים של השנה המגזר הניב הכנסות של 46.8 מיליון דולר - ירידה של כ-8% - אך הרווח התפעולי בו נחתך ב-66%. החברה מסבירה את הירידה ברווח התפעולי בעלייה בהוצאות שכר.

המגזר השני של פעילותה, מנועים, מציג שיפור ניכר. ההכנסות בו זינקו ב-72% ל-8 מיליון דולר בזכות מכירת מנועים קטנים שפותחו ויוצרו על ידי החברה, ופעילויות שיפוץ מנועים. מגזר המנועים הניב לה רווח תפעולי של 1.4 מיליון דולר, לעומת הפסד קל בתקופה המקבילה אשתקד. גם בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה המגזר מציג שיפור ניכר, עם גידול של 47% בהכנסות ל-19 מיליון דולר, וזינוק ברווח התפעולי מ-1.4 מיליון דולר ל-3.8 מיליון דולר.

"אנו מסכמים רבעון טוב שבו אנו מציגים גידול בהכנסות ושיפור במדדי הרווחיות", אומר רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש. "במהלך הרבעון חתמנו על הסכם להרחבת עסקה עם פראט אנד וויטני מ-110 מיליון דולר ל-640 מיליון דולר. עסקה משמעותית זאת כמעט הכפילה את הסכמי המסגרת של החברה, שמהווים את התשתית לצמיחת החברה בשנים הבאות. אנו נערכים לתחילת הייצור של החלקים החדשים וההתאמות הנדרשות הן בישראל והן בסרביה, היערכות זו דורשת השקעות בהיקף של 30-20 מיליון דולר בשנים הקרובות. את פירות עסקה זו נתחיל לראות החל מהמחצית השנייה של שנת 2018".

מניית בית שמש סיימה את יום המסחר בעליות של 2.4%, והשלימה עלייה של 17.5% מתחילת השנה. שווייה מסתכם ב-517 מיליון שקל - נמוך ב-8.6% מהשיא שאליו הגיע בתחילת יוני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker