נתן חץ רוצה לנצל את הברקזיט: מקים חברה שתשקיע בלונדון 1.4 מיליארד שקל

עד כה השקיעה אלוני חץ בבריטניה באמצעות קרנות בלבד ובסכומים קטנים. ההכנסות אלוני המשיכו לטפס, והרווח הנקי טיפס ב-13%

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתן חץ
אורי תומר
אורי תומר

חברת האחזקות הבורסאית אלוני חץ , שבשליטת נתן חץ ומשפחת ורטהיים, מתכננת להשקיע עד 300 מיליון ליש"ט (כ-1.4 מיליארד שקל) בהקמת פעילות מקומית בבריטניה בתחום הנדל"ן. את הפעילות ינהלו אנשי מקצוע בריטיים בתחום, כשבשלב ראשון, צפויה אלוני חץ להשקיע את מלוא ההון העצמי בחברה הייעודית שתוקם לשם כך.

ההשקעה בבריטניה היא למעשה שיבה של אלוני חץ לפעילות משמעותית במדינה, לאחר שבעשור האחרון התמקדה בעיקר בשווקים אחרים. עד כה השקיעה החברה בתחום הנדל"ן בבריטניה באמצעות קרנות בלבד, בהיקף קטן בהרבה מההשקעה הנוכחית - כ-200 מיליון שקל.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

למעשה ההשקעה של אלוני חץ בבריטניה, באמצעות הקרנות של ברוקטון (Brockton), היתה עד כה יוצאת דופן ביחס לאחזקות אחרות שלה, שבהן יש לה אחזקה משמעותית שאיפשרה לחברה השפעה על הניהול. אלוני חץ מצפה אם כן להפוך את בריטניה למדינה השקעה מרכזית, בדומה להשקעותיה בשווייץ (באמצעות החברה הבת PSP); בארה"ב (באמצעות CARR ובאמצעות השותפות בבוסטון) ובישראל (באמצעות החברות הבורסאיות אמות ואנרג'יקס).

חץ הסביר היום כי לדעתו ההיפרדות הצפויה של בריטניה מהאיחוד האירופי עשויה לייצר הזדמנויות השקעה מעניינות, בעיקר באזור לונדון רבתי, שבו אמורה החברה להתמקד. חץ הסביר שההשקעה תתבצע בכמה שלבים וכי אלוני חץ צפויה להסתמך באופן חלקי על ההון העצמי שלה, אך ייתכן שתגדיל את המינוף שלה, שהוא נמוך מאוד לחברות מסוגה, כ-30%.

הדיווח על ההשקעה בבריטניה נעשה במקביל לפרסום הדו"חות הכספיים של אלוני חץ לרבעון השלישי של 2017, שבהם החברה מדווחת על שיפור בהכנסות וברווחים. הכנסות אלוני חץ עלו ב-5% ל-393 מיליון שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עלה ב-13%, לרווח 163 מיליון שקל, וה-FFO (רווח נקי בנטרול שערוכים) עלה ב-21%.

בבית ההשקעות לידר שוקי הון העלו בתגובה את מחיר היעד למניית אלוני חץ מ-40 שקל ל-42 שקל. "אלוני חץ היא חברת נדל"ן יציבה ויעילה הנמצאת בתהליך צמיחה. החברה פועלת במספר שווקים ובכך מפחיתה את רמת הסיכון שבהשקעה בה. לאורך השנים החברה מוכיחה את יכולתה באיתור הזדמנויות עסקיות, ואף צפויה להניע פעילות משמעותית חדשה בלונדון". מניית אלוני חץ עלתה ב-20% ב-12 החודשים האחרונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker