ג'וליאן אדמס יחליף את יעל מרגולין כמנכ"ל חברת גמידה סל

מרגולין תמשיך לכהן כנשיאת החברה ■ בעקבות מינויו יחדל אדמס לכהן כנשיא וכמדען הראשי של חברת כלל ביוטכנולוגיה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת גמידה סל שמוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (18%) מינתה את ד"ר ג'וליאן אדמס לתפקיד יו"ר ומנכ"ל גמידה סל. אדמס יחליף בתפקיד את ד"ר יעל מרגולין שתמשיך לכהן כנשיאת החברה ותנהל את פעילותה בישראל. בעקבות מינויו כיו"ר ומנכ"ל גמידה סל יחדל אדמס לכהן כנשיא וכמדען הראשי של חברת כלל ביוטכנולוגיה.

אדמס הוא בעל 30 שנות ניסיון בתחום פיתוח התרופות, בעיקר בתחום האונקולוגי. טרם מינויו כנשיא ומדען ראשי של חברת כלל ביוטכנולוגיה כיהן כנשיא מחקר ופיתוח בחברת Infinity Pharmaceuticals; וקודם לכן כיהן כסמנכ"ל בכיר לפיתוח תרופות בחברת Millennium Pharmaceuticals, בה הוביל בין השאר את הפיתוח של Velcade, תרופה לטיפול במיאלומה נפוצה. אדמס כיהן גם בתפקידי מחקר ופיתוח בכירים בחברת Boehringer Ingleheim, שבה הוביל את גילוי התרופה Viramine לטיפול במחלת האיידס.

גמידה סל מפתחת טכנולוגיה, שנבחנת כיום בניסויים קליניים, להשתלה יעילה של תאי גזע מדם טבורי בממאירויות המטולוגיות (לוקמיה, לימפומה) ובמחלות המטולוגיות לא ממאירות. החברה החלה בניסוי Phase III בחולים בממאירויות המטולוגיות באמצעות NiCord, תרופה שקיבלה מה-FDA וה-EMA מעמד של תרופת יתום, ושהוכרה על ידי ה-FDA כטיפול פורץ דרך (Breakthrough Therapy). בנוסף, גמידה סל מפתחת מוצר לטיפול אימונולוגי בסרטן באמצעות Natural Killer Cells.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker