קבוצת גבאי תיהפך לבעלת השליטה באנגל: תרכוש את חלקו של דיוויד מוריס תמורת 27 מיליון שקל

בכך הסתיימה המחלוקת בין הצדדים ששלטו יחד בחברת הנדל"ן ■ שיעור אחזקתה של קבוצת גבאי יעלה מ-31% ל-63% ■ מוריס יפחית את החוב של אנגל, ויקבל אג"ח נחות למשך 7 שנים

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעלי קבוצת גבאי, אלי גבאי
גיא ארז
גיא ארז

בעלי המניות בחברת אנגל משאבים אישרו היום (ד') את הצעת הפשרה בין דיוויד מוריס לקבוצת גבאי. לפי הההצעה, תרכוש קבוצת גבאי ממוריס את חלקו בחברת הנדל"ן אנגל, כ-31%, תמורת 27 מיליון שקל. בכך, תעלה אחזקתה של קבוצת גבאי הפרטית לבעלת השליטה בחברה - כ-63%. מניית אנגל נחלשה היום בכ-1.2%, אך ב-12 החודשים האחרונים האמיר שווייה ביותר מ-100% ושווייה בשוק מסתכם בכ-97 מיליון שקל.

באוגוסט האחרון דיווחה אנגל משאבים על כוונתה של קבוצת גבאי לרכוש את חלקו של מוריס בחברה במסגרת הסכם פשרה בין הצדדים, שדרש את אישור בעלי המניות. בכך נמנעו חברת אנגל ודיוויד מוריס מתביעות הדדיות על מחלוקת בנוגע לחובה של החברה לבעל השליטה שלה. כחלק מההסכם, מוריס, שהזרים לאנגל 35 מיליון שקל עת רכש את השליטה בחברה ב-2011, יוותר על הריביות שנצברו בתקופה זו - ויקבל אג"ח נחות למשך 7 שנים בריבית שנתית של 5.5%.

אנגל משאבים מחזיקה בנדל"ן למכירה והשכרה ועוסקת בבנייה למגורים בישראל ובחו"ל. החברה, שמחזיקה בנדל"ן להשקעה בשווי מאזני של כ-405 מיליון שקל, החלה באחרונה בפרויקט פינוי בינוי בהדר יוסף בהיקף של יותר מ-500 יחידות דיור. כמו כן היא מבצעת פרויקט בקרית אתא בהיקף של יותר מ-300 יחידות דיור, וכן פרויקטים במזרח אירופה.

אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי ציין כי ההשקעה באנגל משאבים מהווה צעד של הבעת אמון בחברה. "הגדלת אחזקותינו תאפשר לנו להמשיך ולהשביח את החברה כחברת נדל"ן משגשגת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker