לידר ממליצה על אנליסט: "תצמח בחדות"

לידר שוקי הון פירסמה סקירה עם המלצת קנייה חמה: "עם מכפיל רווח של 15, מניית אנליסט היא דרך מצוינת להיחשף לשוק ההון"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
איציק שינדובסקי
איציק שינדובסקיצילום: עופר וקנין

" אנליסט נמצאת כיום במצב מצוין לאור הביצועים הטובים של השנים האחרונות, השיפור במיצוב החברה במערכות הדירוג של הבנקים, והמוניטין של החברה" — כך כותב אלון גלזר, סמנכ"ל מחקר ואנליסט בנקים, ביטוח ופיננסים של לידר שוקי הון, בסקירה שפירסם בתחילת השבוע.

אנליסט הוא מבתי השקעות הוותיקים בענף, ומנוהל על ידי איציק שינדובסקי. בעלי השליטה בו הם שמואל לב ואהוד שילוני, שממשיכים להיות מעורבים בניהול.

"בשנים האחרונות המעברים בין מנהלי ההשקעות בתחום קרנות הנאמנות וקופות הגמל נהפכו לדרמטיים", נכתב בסקירה. "הגיוסים והפדיונות בתעשייה מושפעים מהמוניטין של החברות המנהלות, מהתשואות המושגות, ומהדירוג של קרנות הנאמנות בבנקים. אנליסט מחזיקה כיום נתח שוק קטן של 2% בלבד בשוק קופות הגמל ו–3.9% משוק קרנות הנאמנות, כך שפוטנציאל הצמיחה עדיין גדול. בשנה האחרונה ראינו גידול משמעותי בסך הנכסים, שצפוי לתרום לשיפור בתוצאות כבר בטווח הקרוב. שווי הפעילות של אנליסט, בנטרול תיק הנוסטרו (השקעות עצמיות), נאמד ב–130 מיליון שקל, ומשקף מכפיל רווח של 8 על הרווח המייצג. תמחור החברה מתבסס על הערכתנו שכל עוד נראה שוק הון חיובי או יציב, נמשיך לראות צמיחה חדה בפעילות אנליסט — דבר הגוזר מכפיל רווח של 14–15 לפחות. לאור זאת, מניית אנליסט היא דרך מצוינת להיחשף לשוק ההון".

נכון לסוף ספטמבר, סך נכסי אנליסט היה 16.5 מיליארד שקל — גידול של 40% מתחילת השנה. "כל עוד לא נראה שינוי בתנאי השוק, אנליסט צפויה להמשיך לצמוח בקצב משמעותי בתקופה הקרובה", כותב גלזר, ומסייג: "שוק ההון ותחום ניהול ההשקעות בפרט הוא תחום תנודתי מאוד, ומניות המגזר הן בעלות פרופיל סיכון גבוה יחסית. הדבר נכון בעיקר לאחר כמה שנים של עליות שערים וגידול בסך הנכסים. ראינו בעבר כי בתקופות של ירידות שערים בשווקים נרשמים פדיונות גבוהים".

מנגד מציינים בלידר שוקי הון כי "הסכומים המושקעים בתחום החיסכון בישראל, ובעיקר כספי החיסכון ארוך הטווח, נמצאים בעלייה מתמדת. בתקופה שבה התשואות באפיקים הסולידיים קצרי הטווח (פיקדונות בנקאיים ואג"ח ממשלתיות) יורדות, אנחנו ממשיכים לראות את הציבור מפנה כספים לשוק ההון".

מחיר יעד גבוה ב–25% מהמחיר בבורסה

הערכת השווי של לידר שוקי הון לאנליסט התבססה על ההנחות הבאות: סך הנכסים הנוכחי; קצב הכנסות שנתיות של 85 מיליון שקל בקרנות נאמנות ו–36 מיליון שקל בקופות גמל; גידול בהוצאות בשנה מייצגת של קרוב ל–100 מיליון שקל; ומס של 35% על הפעילות.

"השם והמוניטין הטובים, לצד התשואות הטובות, הן בקופות והן בקרנות, והדירוגים הטובים שזוכה להם אנליסט במערכות הדירוג של הבנקים — כל אלה מצביעים על פוטנציאל להמשך הצמיחה החדה שהתחלנו לראות השנה", מציינים בלידר שוקי הון. "בהתאם לזאת, אנו מניחים צמיחה חדה בפעילות ברבעונים הקרובים — קצב צמיחה של יותר מ–10% בשנה, כשבטווח הארוך אנו מתכנסים לצמיחה ברמה של 2%–3% בשנה. בחינה של החברות הדומות הנסחרות (אטראו שוקי הון המחזיקה ב–50% מילין לפידות ומור בית השקעות), מגלה כי שוק ההון מתמחר כיום את פעילות ניהול ההשקעות במכפילי רווח גבוהים של 15 ומעלה.

"לפיכך, אנו מעריכים את שווייה של אנליסט מפעילות ב–225 מיליון שקל (מכפיל 14 על רווח מייצג של 16 מיליון שקל), וביחד עם שוויו של תיק הנוסטרו (140 מיליון שקל), אנו מעריכים את שווי החברה ב–365 מיליון שקל, וממליצים על החברה בהמלצת "קנייה" במחיר יעד של 33 שקל — הגבוה ב–25% ממחירה בבורסה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker