עסקה שביעית למישורים: רוכשת מרכז מסחרי בצפון קרוליינה בכ-48 מיליון שקל

על בסיס שיעור התפוסה הנוכחי, 83%, צפויים דמי השכירות בשנה הראשונה להיות כ-4.5 מיליון שקל (כ-1.2 מיליון דולר) ■ ה-NOI הנגזר מכך צפוי להסתכם בכ-4.1 מיליון שקל (כ-1.1 מיליון דולר) – המבטא תשואת NOI ראשונית של כ-8.5% על עלות הנכס

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנכס שרכשה מישורים בצפון קרוליינה
ערן אזרן

חברת מישורים מדווחת על עסקת רכישה שביעית מתחילת 2017. החברה, יחד עם השותף המקומי שלה בארה"ב, חתמו מול קרן הריט האמריקאית קימקו על הסכם לרכישת מלוא זכויות הבעלות במרכז המסחרי "Oakcreek Village", הממוקם בסמוך לעיר דורהם שבמדינת צפון קרוליינה, ארה"ב, תמורת כ-48 מיליון שקל (כ-13.5 מיליון דולר).

השלמת העסקה צפויה להתבצע במהלך ינואר 2018, בכפוף להתקיימות תנאים מתלים. החזקות החברה בנכס צפויות להיות בהיקף של 60%, כאמור בהסכם העקרונות בין החברה לשותף המקומי בארה"ב. בכוונת החברה לבחון קבלת מימון חיצוני לרכישת הנכס.

הנכס הנרכש בנוי על מגרש בשטח כולל של כ-53,419 מ"ר, הכוללים כ-10,794 מ"ר שטחים להשכרה. נכון למועד חתימת ההסכם, שיעור התפוסה בנכס הוא כ-83%, ובנכס קיימים שני שוכרי עוגן – TJ Maxx ו-Jo-Ann Fabrics, השוכרים יחד כ-41% מהשטח, ואשר לאחרונה גם חידשו את חוזי השכירות שלהם לתקופה ארוכה (עד ל-2027 ו-2025, בהתאמה). על בסיס שיעור התפוסה הנוכחי, צפויים דמי השכירות בשנה הראשונה לעמוד על כ-4.5 מיליון שקל (כ-1.2 מיליון דולר), וה-NOI הנגזר מכך צפוי להסתכם בכ-4.1 מיליון שקל (כ-1.1 מיליון דולר) – המבטא תשואת NOI ראשונית של כ-8.5% על עלות הנכס.

עם השלמת עסקה זו יהיו לחברה נכסים מניבים בארה"ב ובישראל (ללא סקייליין) בהיקף כולל של כ-700 מיליון שקל, וקצב ה-NOI השנתי שמייצרים הנכסים יהיה כ-51 מליון שקל, וזאת למול כ-30 מליון שקל NOI בפועל ב-2016.

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים ציין כי הנכס ממוקם במיקום אסטרטגי על צירי תנועה ראשיים, בסמיכות לאזורי מגורים מתפתחים." המרכז קרוב יחסית לשני מרכזים מסחריים נוספים שרכשה החברה במהלך השנה האחרונה, דבר שיאפשר יתרונות ניהולים ותפעוליים. מימוש פוטנציאל ההשבחה של הנכס, עשוי בטווח הבינוני עד הארוך להביא לשיפור התשואה על ההשקעה".

מישורים, שבשליטת גיל בלוטרייך (37%) והמיליארדר אלכס שניידר (37%), פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל וארה"ב, וכן בנכסים בקנדה באמצעות החברה הבת סקייליין. החברה מחזיקה כיום, עם שותפים, בכ-30 נכסים (בעיקר מרכזים מסחריים) בישראל ובארה"ב, בשטח כולל של כ-244 אלף מ"ר (ללא נכסי סקייליין). לאחר שמנייתה עלתה בכ-25% מתחילת 2017, החברה נסחרת כעת לפי שווי של כ-240 מיליון שקל.

ביוני האחרון השלימה מישורים בהצלחה גיוס של הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה אג"ח ו') בהיקף של כ-62 מיליון שקל. מדובר בסדרה הצמודה לדולר, ללא בטוחות, בעלת מח"מ של כ-5 שנים, כאשר קרן האג"ח תיפרע בין השנים 2024-2019, ובעיקר בשנת 2024 (60% מקרן הסדרה). כמו כן החברה הבטיחה קו אשראי מהבנק האמריקאי PNC בהיקף של עד 75 מיליון דולר להשקעה בנכסים מניבים בארה"ב.

באמצעות ההון שגייסה, קווי האשראי, מימושים ומזומנים  בקופה, ביצעה מישורים ב-2017 כמה עסקות: בינואר דיווחה על הסכם לרכישת בניין משרדים ומסחר באזור התעשייה של העיר רעננה בתמורה לכ-22.5 מיליון שקל; באפריל חתמה על עסקה לרכישת בניין משרדים בעפולה בתמורה לכ-30 מיליון שקל; במאי חתמה על עסקה לרכישת ממרכז הקניות "Shops at the Arboretum" בעיר ריצ'מונד שבמדינת וירג'יניה בכ-30 מיליון שקל (חלק החברה בנכס – כ-60%); ואילו ביולי חתמה החברה על רכישת בניין "שער הנמל" בעיר התחתית בחיפה תמורת כ-58 מיליון שקל. כמו כן, באוקטובר חתמה רכשה את מלוא זכויות הבעלות במרכז המסחרי "Regency Court" שבמדינת פלורידה, ארה"ב, תמורת כ-18 מיליון שקל (חלק החברה בנכס – כ-60%).

בשבוע שעבר דיווחה החברה על עסקה לרכישת לרכישת מלוא זכויות הבעלות במרכז המסחרי "Battle Bridge", הממוקם בעיר ראלי שבמדינת צפון קרוליינה, ארה"ב, תמורת כ-8.2 מיליון דולר (כ-28.8 מיליון שקל). על בסיס שיעור התפוסה הנוכחי(88%), צפויים דמי השכירות בשנה הראשונה לעמוד על כ-733 אלף דולר, וה-NOI הנגזר מכך צפוי להסתכם בכ-660 אלף דולר (כ-2.3 מיליון שקל) – המבטא תשואת NOI של למעלה מ-8% על עלות הנכס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker