ממשיכה לממש: אלקטרה נדל"ן מכרה זכויות בבניין בברלין ב-80 מיליון שקל

הנכס נמכר לקרן נדל"ן בינלאומית ■ המכירה תניב לאלקטרה תזרים מזומנים חופשי של כ-33 מיליון שקל, והיא תרשום הפסד של 5 מיליון שקל בדו"חות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל רושניק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן
גיל רושניק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

אלקטרה נדל"ן , מקבוצת אלקו שבשליטת משפחת זלקינד, ממשיכה ביישום האסטרטגיה החדשה – מיקוד בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, לצד מימוש פורטפוליו הנכסים ההיסטורי. החברה דיווחה כי החברה הבת (58%), מכרה את זכויותיה בנכס בברלין בכ-80 מיליון שקל (כ-19.5 מיליון יורו) לקרן נדל"ן בינלאומית.

הנכס, המשתרע על פני שטח כולל של 15,500 מ"ר, מושכר במלואו לרשת הקמעונאית פרגו סלגרוס (Fergo Selgros). המכירה תניב לאלקטרה נדל"ן תזרים מזומנים חופשי של כ-33 מיליון שקל (כ-8 מיליון יורו), לאחר החזר הלוואות בנקאיות והעלויות הכרוכות בעסקה. כמו כן, בעקבות המכירה תרשום החברה הפסד חשבונאי של כ-5 מיליון שקל (כ-1.2 מיליון יורו), המגלם את הפער בין שווי הנכס בספרים לבין המחיר שבו מומש בסופו של דבר. השלמת העסקה, שכפופה להתממשותם של מספר תנאים, צפויה להתבצע ברבעון הרביעי של 2017.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

אלקטרה נדל"ן הרחיבה בשנה האחרונה באופן ניכר את השקעותיה בתחום מקבצי הדיור בארה"ב. החברה מחזיקה בכ-60 מקבצי דיור בהיקף כולל של כ-21 אלף יחידות דיור, שבהן הושקע סכום כולל של כ-2.5 מיליארד דולר. אלקטרה נדל"ן מחזיקה בכ-20% מהנכסים, וכן הינה בעלת השליטה בחברת הניהול של הנכסים. לצורך הרחבת פעילות זו הקימה אלקטרה נדל"ן קרן, שעד כה גייסה מעל ל-170 מיליון דולר, וביצעה עסקות לרכישתן של למעלה מ-5,000 יחידות דיור.

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, ציין כי עד כה כבר מכרה החברה נכסים באירופה, בקנדה ובהודו, בהיקף כולל של כ-6 מיליארד שקל. "באמצעות המימושים, הצלחנו לייצב את איתנותה הפיננסית של החברה. אנו נמשיך לפעול למימוש הנכסים הבודדים שנותרו לנו מפעילותה הקודמת, ובמקביל אנו ממשיכים לאתר מקבצי דיור חדשים בארה"ב. החברה הופכת לגורם דומיננטי בשוק מקבצי הדיור, שאנו רואים בו פוטנציאל רב ליצירת ערך עתידי לחברה".

הכנסותיה של אלקטרה נדל"ן, שנסחרת לפי שווי של כ-360 מיליון שקל, צמחו ברבעון השני של 2017 לכ-24.8 מיליון שקל, בהשוואה לכ-2.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. למרות העלייה בהכנסות, החברה סיימה את הרבעון בהפסד של כ-12.7 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), בין השאר בעקבות הפרשה של כ-18 מיליון שקל בגין מימוש פרויקט יזמי בהודו.

לחברה שלושה מקורות רווח: תזרים מזומנים ורווח שוטף יציב מהנכסים שבהם היא מחזיקה בהתאם לחלקה; דמי ניהול שוטפים בשל היותה בעלת השליטה בחברת הניהול של מקבצי הדיור; ועמלת דמי הצלחה (Promote) בעת מימוש נכסים ברווח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker