הטלטלה במגוריט: גם המנכ"ל מתי דב שוקל להתפטר; בקרן מחפשים משקיעים

ההחלטה של דב אם להישאר או לעזוב תלויה בתוצאות האסיפה הכללית של החברה - שתתכנס ב-26 בנובמבר ■ באסיפה צפוי לעלות לאישור מינויו של יצחק בורבא כדח"צ בדירקטוריון

ערן אזרן
מתי דב, מנכ"ל מגוריט
מתי דב, מנכ"ל מגוריטצילום: עופר וקנין

הטלטלה בקרן הריט מגוריט נמשכת. לאחר שאייל גבאי ויעל אנדורן קיבלו החלטה להתפטר מדירקטוריון הקרן, גם מנכ"ל הקרן מתי דב, שוקל את צעדיו, ועשוי אף הוא לעזוב בשבועות הקרובים – כך נודע ל-TheMarker.

ההחלטה של דב להישאר או לעזוב תלויה בתוצאות האסיפה הכללית של מגוריט – שתתכנס ב-26 בנובמבר. באסיפה צפוי לעלות לאישור מינויו של יצחק בורבא כדירקטור חיצוני במגוריט. בורבא הוא אחד החשודים בפרשת "ישראל ביתנו". לפני כשנה המליצה המשטרה להעמיד לדין את בורבא לדין, בחשד לעבירות של מתן שוחד, תיווך לשוחד, הלבנת הון, קשירת קשר לביצוע פשע, גניבה בידי מורשה, שיבוש הליכים ועבירות מס.

לפי הערכות, אם המינוי של בורבא יאושר באסיפה, גם דב יחל במו"מ על תנאי פרישתו – בדומה לגבאי ולאנדורן. ככל הידוע, דב מנסה בימים אלה ללחוץ על יזם הקרן ויו"ר חברת הניהול עו"ד ארז רוזנבוך, שיביא להסרת מועמדותו של בורבא לתפקיד.

הבוקר (א') דיווחה מגוריט באופן רשמי על פרישתם של גבאי ואנדורן מהדירקטוריון. לפי הדיווח, הפרישה נעשתה ב"הסכמה משותפת". במקביל, הקרן הודיעה כי תמנה את רוזנבוך כיו"ר הדירקטוריון. רוזנבוך מכהן במקביל גם כיו"ר דירקטוריון חברת הניהול. בקרן מנסים כעת לאתר מחליף לאנדורן.

במקביל, נודע כי בקרן פועלים לאתר משקיעים פרטיים. מגוריט מעוניינת לגייס כ-100-50 מיליון שקל בהנפקת אקוויטי, שאותם תמנף להשקעות נדל"ן נוספות. זאת, לאחר שמניית מגורט ירדה בכ-28% מהנפקתה בבורסה לפני כשנה ועד ליום חמישי האחרון, שבו נודע כי גבאי ואנדורן מתכוונים להתפטר מניהול הקרן.

גבאי ואנדורן לא נימקו מהי הסיבה להתפטרות, אבל מקורב לקרן אמר: "כשמניה נופלת כמעט 30% בתוך שנה מההנפקה – מישהו צריך לשלם את המחיר". אותו מקורב שירטט את המסלול, לכאורה, שהוביל להתפטרות: "התחושה היא שהמשקיעים החרדים, ששמו 100 מיליון שקל, לא מרוצים. הם ראו שהכסף נאכל להם, ושהם מופסדים עשרות מיליוני שקלים. הם אכלו את הראש לרוזנבוך, והוא היה צריך לעשות משהו. כשרוזנבוך לא היה מרוצה - אף אחד לא יהיה מרוצה", אמר.

לפי גרסה אחרת, ההתפטרות של השניים קשורה לשרשרת אי־הסכמות עם חברת הניהול לגבי פעילות מגוריט — בין השאר בנוגע לעסקות נדל"ן, שאותן בלמו לכאורה גבאי ואנדורן. לפי מקורב לעניינים, בחברת הניהול הושמעו טענות בנוגע להתקדמות האיטית של הקרן בביצוע עסקות. לפי אותו מקורב, לאחר שהתברר לגבאי ואנדורן כי המחלוקות משמעותיות — הם החליטו לפרוש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker