ההצעה המפתיעה של בן משה לבעלי האג"ח של אפריקה

בן משה מציע לרכוש את נכסיה של אפריקה שלא במסגרת הסדר חוב - בתמורה למזומן מיידי ■ בעלי האג"ח יתכנסו ביום שני כדי לדון בהצעתו של סיידוף, ששוויה מוערך ב-2.18 מיליארד שקל, ובזו של בן משה ששוויה מסתכם ב-1.5 מיליארד שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
מוטי בן משהצילום: אייל טואג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מחזיקי אגרות החוב של אפריקה קיבלו היום (ו׳) הצעה רשמית מפתיעה מאיש העסקים מוטי בן משה - מכירת נכסיה הטובים של אפריקה לחברות הנמצאות תחת שליטתו של בן משה שלא במסגרת הסדר חוב, בתמורה לקבלת מזומן מיידי.

כעת, יידרשו בעלי האג"ח של אפריקה להחליט באסיפה שתתכנס ביום שני הקרוב אם להיענות להצעת ההסדר של איש העסקים נתי סיידוף - שהוערכה על ידי המומחה הכלכלי איציק עידן, מפירמת רואי החשבון ביקר טילי, בשווי כולל של 2.18 מיליארד שקל - או לזו של בן משה.

חברת דור אלון אנרגיה , השייכת לחברת אלון רבוע כחול - שבשליטתו של בן משה - מעוניינת לרכוש את נכסי המפעיל המחזיקה בכביש 6, בתמורה לסכום של 150 מיליון שקל במזומן. אלון רבוע כחול מעוניינת לרכוש גם 55.93% מהון המניות של החברה הבת אפריקה נכסים , בהם מחזיקה ישירות אפריקה, בתמורה לסכום מזומן של 1.25 מיליארד שקל.

עוד מציעה אלון רבוע כחול ישראל למחזיקי האג"ח לקבל שתי סדרות אופציה המאפשרות להן ליהנות מאפסייד עתידי, אם יתקיים, על השבחת אפריקה נכסים. שתי סדרות האופציה נותנות למחזיקי האג"ח את הזכות לקבל את ההפרש בין מחיר המניה בעוד חמש שנים למחיר 78.43 שקל למניה. שוויה של הסדרה הראשונה מוערך כבר ב-50 מיליון שקל, ושוויה של הסדרה השנייה מוערך ב-50 מיליון שקל. ההבדל בין שתי הסדרות הוא מועד הזכות לבטל את האופציה: בסדרה הראשונה ניתן לבטל את האופציה עד 18 חודשים ממועד השלמת העסקה - ואז המחזיקים יקבלו את שווי האופציה לפי מודל "בלאק אנד שולץ" או שווי של -40 מיליון שקל לפי הגבוה מביניהם; ואת סדרת האופציות השנייה יכול בן משה לבטל עד 30 חודשים ממועד השלמת העסקה.

שוויה הכולל של העסקה אותם מציעות החברות של בן משה מסתכם ב-1.5 מיליארד שקל.

בן משה מול סיידוף: איזו הצעה עדיפה?

נתי סיידוף ונציגיוצילום: עופר וקנין

בקופת אפריקה נותרו כעת כ-260 מיליון שקל במזומן, ולמחזיקים תיוותר הזכות למכור בנפרד את כלל מניות החברה הבת דניה סיבוס. המחזיקים כבר קיבלו הצעה ראשונית מחברה בבעלות איש העסקים ליווינגסטון קוסברג וחברה בבעלות גד זאבי לרכישת מניות דניה סיבוס בשני נתחים לפי שווי חברה של 640 מיליון שקל.

לכן, יש שיטענו כי הצעתו של בן משה עדיפה על הצעות סיידוף, שכן היא מבטיחה למחזיקים סכום מינימלי של 1.76 מיליארד שקל (קבלת ההצעה של בן משה וחלוקת המזומן בקופה בין הנושים), כאשר למחזיקים נותרת קרקע ברוסיה שהוערכה לפי היועץ הכלכלי ב-25 מיליון שקל, וקרקעות בישראל בשווי כולל של 30 מיליון שקל. לרשות בעלי האג"ח עומדת גם האפשרות לדון עם מתעניינים נוספים ברכישת דניה סיבוס.

אם המחזיקים יצליחו לקבל בגין מכירת דניה, המחזיקה באפריקה מגורים, מחיר העולה על 300 מיליון שקל - בשילוב עם ההצעה של בן משה עדיף לנושי אפריקה להצביע נגד הצעת סיידוף.

החוב הכולל של אפריקה ישראל למחזיקי אגרות החוב המסתכם ב 2.98 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker