ישראל קנדה הפכה לשותפה של טדי שגיא: רכשה 50% מקרקע בצפון ת"א ב-90 מיליון שקל

הקרקע, הממוקמת בסמוך למגדלי נאמן בצפון תל אביב, נרכשה מידי שיכון ובינוי בתמורה לכ-89 מיליון שקל ■ שגיא רכש ב-2014 מחצית מהקרקע בכ-80 מיליון שקל ■ על הקרקע ניתן להקים בכפוף להיתרים 93 דירות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגדלי נאמן. ממוקמים צפונית לאזורי חן בתל אביב
ערן אזרן

חברת הנדל"ן ישראל קנדה , שבשליטת אסף טוכמאייר וברק רוזן, רוכשת 50% מקרקע בצפון תל אביב, בסמוך למגדלי נאמן, מידי שיכון ובינוי בתמורה לכ-89 מיליון שקל. הרכישה בוצעה באמצעות שותפות מוגבלת, הנשלטת (75%) בידי ישראל קנדה.

ב-2014 מכרה שיכון ובינוי 50% מזכויותיה בקרקע לאיש העסקים טדי שגיא תמורת 80 מיליון שקל, שיהפוך לשותף של ישראל קנדה. "ברק חבר טוב של טדי שגיא והעסקה נעשתה בהסכמה של שגיא", הסביר מקורב לעסקה.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

מדובר בקרקע בשטח שמונה דונם בצפון תל אביב (גוש 6632), בין רחוב קדושי השואה בשכונת אזורי ח"ן במזרח לרחוב 2040 במערב. הקרקע נכללת במסגרת תוכנית מתאר עירונית (תב"ע) תא/3700. על הקרקע אין זכויות לבנייה מידית, אך קיימות זכויות מתאריות לבנייה, בכפוף לקבלת היתרים, של 93 יחידות דיור.

שווי הקרקע הכולל – כ-180 מיליון שקל, מגלם מחיר של כ-2 מיליון שקל לכל דירה בפרויקט העתידי. הקרקע יכולה לשמש גם בבנייה לייעודים שאינם למגורים כגון מלונאות, מסחר, תעסוקה ושילובים ביניהם.

ישראל קנדה עוסקת בהקמת פרויקטי נדל"ן, ניהול קבוצות רכישה ונדל"ן מניב. בין היתר, החברה אחראית על הפרויקטים מידטאון תל אביב, מגדל הגימנסיה בתל אביב ורוטשילד 17. לפני מספר חודשים זכתה החברה, עם תדהר ואקרו נדל"ן, במכרז ענק להקמת מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה, שעלות הקמתו מסתכמת לפי הערכות בכמיליארד שקל.

קנדה ישראל תממן את העסקה בצפון תל אביב באמצעות הלוואה מבנק, הכנסת שותפים והון עצמי, כך שלהערכת החברה הסכום אותו היא תידרש להשקיע לא יהיה מהותי. לפני ימים אחדים דיווחה ישראל קנדה כי היא מנהלת משא ומתן עם מספר משקיעים להשקעה במניות החברה. "לשם הזהירות", החברה דיווחה באותו המועד על המו"מ המתקיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker