למרות ירידה בפעילות בישראל: הרווח של סקופ גדל ב-12% ל-24 מיליון שקל

החברה, שמייבאת ומשווקת מתכות, הציגה יציבות בהכנסות והן הסתכמו בכ-300 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת סקופ, שעוסקת ביבוא ובשיווק של חומרי גלם ומוצרים מפלדה וממתכות, הרוויחה ברבעון השלישי כ-24 מיליון שקל, גידול של כ-12% בהשוואה לרבעון המקביל. שווי סקופ עומד על 1.14 מיליארד שקל, והיום מניית החברה ירדה ב-1.5%.

הכנסות החברה הסתכמו ב-298 מיליון שקל, בדומה להכנסות ברבעון המקביל. מכירות החברה בישראל ירדו ב-15% והסתכמו ב-130 מיליון שקל. החברה ציינה כי קיימת האטה כלכלית של לקוחותיה מתחילת השנה, דבר שפוגע בהכנסותיה. המשמעות היא שפעילותה בחו"ל הניבה הכנסות של 168 מיליון שקל, גידול של 13.5% לעומת הרבעון המקביל.

מכיוון שסך המכירות של החברה משתנה בהתאם לשינויים במחירי המתכות, סעיף ההכנסות אינו משקף באופן מלא את הצמיחה של החברה, ולכן עדיף לבחון את שיעור הרווח הגולמי, שמייצג את הפער בין מחיר הרכישה של המתכות למחיר המכירה שלהן. בסעיף הזה נרשם שיפור - שיעור הרווח הגולמי עמד על 30.3% לעומת 28.3% ברבעון המקביל ב-2016. זה שיפור לעומת שיעור רווחיות של 29% במחצית הראשונה של 2017. הרווח התפעולי של סקופ הסתכם ב-36.5 מיליון שקל, לעומת 30 מיליון שקל ברבעון המקביל.

סקופ מבצעת למעשה מיקור חוץ של האחסון עבור לקוחותיה בישראל ובעולם. לחברה יש 80 אלף מוצרי מדף, ובהם פחים, גלילים, צינורות, ברגים, אביזרי צנרת, מוטות ועוד, שאותם היא מייבאת ומשווקת. המוצרים עשויים מחומרים שונים כמו אלומיניום, פלדה, נירוסטה, נחושת ועופרת. יש לה לקוחות מתחומים רבים ומגוונים - מזון, תרופות, אלקטרוניקה, בנייה, תעשייה אזרחית וצבאית ועוד. ככל שיש יותר השקעות במשק, כך הפוטנציאל של החברה גדל. בישראל מספקת החברה 95% מההזמנות בתוך 24 שעות.

מחסן אוטומטי של סקופ לאחסון חומרי גלם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker