מיטב דש חובר לקרן בלו אטלנטיק: ישקיע עד 50 מיליון דולר במקבצי דיור בארה"ב

בלו אטלנטיק, שמנוהלת על ידי גיל חרמון ואורן הון, השלימה גיוס של 150 מיליון דולר לקרן המתמחה בהשקעה במקבצי דיור בארה"ב ■ מיטב: "ההשקעה בקרן היא חלק מתהליך בניית תיק הנדל"ן של מיטב דש, שאמור לספק לעמיתים תשואה שוטפת, גיוון נכסים מעבר לנכסים הסחירים"

ערן אזרן
נכס של בלו אטלנטיק
נכס של בלו אטלנטיקצילום: בלו אטלנטיק

בית ההשקעות מיטב דש ישקיע עד 50 מיליון דולר בקרן חדשה של חברת בלו אטלנטיק, המתמחה ברכישה, השבחה וניהול של מתחמי מגורים להשכרה בדרום מזרח ארה"ב. הקרן השלימה באחרונה גיוס של 150 מיליון דולר לקרן השנייה. באמצעות ההון כבר רכשה הקרן נכס אחד וצפויה לרכוש נכסים נוספים בהיקף מצטבר של כחצי מיליארד דולר.

בלו אטלנטיק, שמנוהלת על ידי הישראלים לשעבר גיל חרמון ואורן הון, היא פלטפורמה ליזום וניהול של מקבצי מגורים (Multifamily) בארה"ב. הקרן הראשונה של בלו אטלנטיק, בהיקף של כ- 125 מיליון דולר הוקמה, בשנת 2016 וסיימה את השקעותיה כשרכשה נכסים בהיקף של מעל ל-300 מיליון דולר. הקרן השנייה הוקמה ב-2017.

בלו אטלנטיק מחזיקה ומנהלת כיום נכסים בהיקף של כ- 2 מיליארד דולר ומעל 20,000 יחידות דיור בכ-60 מתחמים עם למעלה מ-1,000 עובדים המתמחים בהקמה, שיפוץ, מימון וניהול נכסים מסוג זה.

"אסטרטגיית הרכישה של הקרן מתבססת על השקעה במקבצי מגורים להשכרה בדרום מזרח ארה"ב, שנבנו אחרי שנת 1990. ההשקעות מתמקדות בערים הנהנות מצמיחה גבוהה עם נתונים מאקרו-כלכליים חיוביים, הגירה חיובית, שיעורי אבטלה נמוכים, הכנסות משק בית גבוהות ונתוני השכלה טובים. כמו כן, תינתן העדפה לאזורים בעלי נתונים דמוגרפים חזקים, אזורים סמוכים למרכזי תעסוקה, מוסדות חינוך, מרכזי מסחר ופנאי ונגישות לתחבורה נוחה,, הסבירו בקרן.

החשיפה של מיטב דש לנדל"ן לא סחיר נמוכה ביחס לגופים מוסדיים אחרים – 1.5% מתוך נכסים בשווי 47 מיליארד שקל. ברק בנסקי, מנהל ההשקעות הראשי במיטב דש גמל ופנסיה, ציין כי הקרן תפויה להניב תשואה שוטפת של 7%-10%, ושואה של סביב 13% לאורך כל חיי הקרן (8-9 שנים) – בשקלול מימושים ורווחי הון עתידייםץ

"ההשקעה בקרן היא חלק מתהליך בניית תיק הנדל"ן של מיטב דש, שאמור לספק לעמיתים תשואה שוטפת, גיוון נכסים מעבר לנכסים הסחירים. הרעיון הוא להשקיע בקרן, וכמו כן להשקיע גם לצד הקרן בעסקות שאנחנו חושבים שיש מקום למנף. כל זאת עד ל-50 מיליון דולר", הדגיש בנסקי.

לדברי בנסקי, "אנו מחפשים נכסי נדל"ן בעלי אופי יציב המניבים תזרים לתקופות ארוכות, עם קורלציה נמוכה לשוק הסחיר. בחרנו להשקיע עם קבוצת נדל"ן עתירת ניסיון ויכולות תפעוליות קיימות ומוכחות בתחום מקבצי הדיור, שמציעה פלטפורמה מקצועית מלאה  In house לרכישה, מימון והשבחה של נכסים".

את ההשקעה מטעם מיטב דש הובילו ברק בנסקי מנהל השקעות ראשי של קופות הגמל והפנסיה וניר טואף מנהל השקעות הנדל"ן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker