עסקה שישית למישורים ב-2017: רוכשת מרכז מסחרי בצפון קרוליינה בכ-30 מיליון שקל

מתחילת השנה רכשה מישורים נכסים ב-200 מיליון שקל ■ חלקה של מישורים בעסקה יעמוד על 65% ■ רשת Food Lion שוכרת 60% מהמרכז ל-10 שנים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המרכז המסחרי שרכשה מישוריםצילום: מישורים
ערן אזרן

לאחר שגייסה חוב וסגרה קווי אשראי בהיקף של 350 מיליון שקל ביוני האחרון, מישורים ממשיכה להתרחב בחו"ל – וחותמת על עסקה שישית. החברה, העוסקת בנדל"ן מניב בישראל, בארה"ב ובקנדה, חתמה על הסכם לרכישת מרכז מסחרי במדינת צפון קרוליינה, ארה"ב, תמורת כ-8.2 מיליון דולר (כ-28.8 מיליון שקל). מתחילת 2017 ביצעה החברה שש עסקות נדל"ן בישראל ובחו"ל בהיקף כולל של כ-200 מיליון שקל.

מישורים רוכשת את מלוא זכויות הבעלות במרכז המסחרי "Battle Bridge", הממוקם בעיר ראלי. חלקה של מישורים בעסקה יעמוד על 65%, בעוד השותף המקומי ירכוש את 35% הנותרים. השלמת העסקה צפויה להתבצע בינואר 2018, בכפוף להתקיימות תנאים מתלים. בכוונת מישורים לממן את רכישת הנכס, בין השאר, מהתמורה שהתקבלה לאחרונה ממכירת הנכס Golden Gate Plaza בקליבלנד, שעבורו קיבלה כ-4.2 מיליון דולר.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

הנכס הנרכש בנוי על מגרש בשטח כולל של כ-33,200 מ"ר הכוללים כ-5,200 מ"ר שטחים להשכרה. נכון למועד חתימת ההסכם, עומד שיעור התפוסה בנכס על כ-88%, ובנכס קיים שוכר עוגן אחד – חנות סופרמרקט מרשת Food Lion – השוכר כ-60% מהשטח במסגרת חוזה עד לשנת 2027. על בסיס שיעור התפוסה הנוכחי, צפויים דמי השכירות בשנה הראשונה לעמוד על כ-733 אלף דולר, כך שה-NOI (הכנסות בניכוי הוצאות תפעול) צפוי להסתכם בכ-660 אלף דולר (כ-2.3 מיליון שקל; הסכום מגלם תשואת NOI של למעלה מ-8% על עלות הנכס.

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים, הסביר כי מדובר בנכס דפנסיבי, הממוקם בסמוך לנכס משמעותי אחר שבבעלותנו. לדבריו, "רכישת הנכס החדש תעניק למישורים יתרון תחרותי בסביבה העסקית בה מצוי הנכס, תחזק את מיצובה העסקי וכן תאפשר יתרונות ניהוליים. אנו מזהים בנכס פוטנציאל השבחה עתידי, ומאמינים כי הרכישה צפויה להביא בטווח הקצר עד הבינוני להמשך שיפור ביכולת ייצור התזרים והרווח של החברה".

מישורים, שבשליטת גיל בלוטרייך (37%) והמיליארדר אלכס שניידר (37%), פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל וארה"ב, וכן בנכסים בקנדה באמצעות החברה הבת סקייליין. החברה מחזיקה כיום, עם שותפים, בכ-30 נכסים (בעיקר מרכזים מסחריים) בישראל ובארה"ב, בשטח כולל של כ-244 אלף מ"ר (ללא נכסי סקייליין). לאחר שמנייתה עלתה בכ-25% מתחילת 2017, החברה נסחרת כעת לפי שווי של כ-240 מיליון שקל.

ביוני האחרון השלימה מישורים בהצלחה גיוס של הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה אג"ח ו') בהיקף של כ-62 מיליון שקל. מדובר בסדרה הצמודה לדולר, ללא בטוחות, בעלת מח"מ של כ-5 שנים, כאשר קרן האג"ח תיפרע בין השנים 2024-2019, ובעיקר בשנת 2024 (60% מקרן הסדרה). כמו כן החברה הבטיחה קו אשראי מהבנק האמריקאי PNC בהיקף של עד 75 מיליון דולר להשקעה בנכסים מניבים בארה"ב.

באמצעות ההון שגייסה, קווי האשראי, מימושים ומזומנים בקופה, ביצעה מישורים ב-2017 כמה עסקות: בינואר דיווחה על הסכם לרכישת בניין משרדים ומסחר באזור התעשייה של העיר רעננה בתמורה לכ-22.5 מיליון שקל; באפריל חתמה על עסקה לרכישת בניין משרדים בעפולה בתמורה לכ-30 מיליון שקל; במאי חתמה על עסקה לרכישת ממרכז הקניות "Shops at the Arboretum" בעיר ריצ'מונד שבמדינת וירג'יניה בכ-30 מיליון שקל (חלק החברה בנכס – כ-60%); ואילו ביולי חתמה החברה על רכישת בניין "שער הנמל" בעיר התחתית בחיפה תמורת כ-58 מיליון שקל.

כמו כן, באוקטובר חתמה רכשה את מלוא זכויות הבעלות במרכז המסחרי "Regency Court" שבמדינת פלורידה, ארה"ב, תמורת כ-18 מיליון שקל (חלק החברה בנכס – כ-60%).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker