שופרסל ולאומי קארד כבר לא: כאל תפעיל את האשראי של מועדון שופרסל פיננסים

הצדדים יפעלו בכדי להשיק את המועדון, המונה יותר מ-500 אלף לקוחות, ב-18 בינואר 2018, וינסו בתוך 6 חודשים לגבש הסכם סופי שיסדיר את כל הנושאים בקשר לתפעול וניהול המועדון ■ ההסכם יהיה תקף ל-10 שנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של שופרסל בתל אביב

קמעונאית המזון הגדולה בישראל, שופרסל מקבוצת אי.די.בי, מדווחת היום (א') כי חתמה בסוף שבוע האחרון עם חברת כרטיסי האשראי כאל שבשליטת בנקי דיסקונט (72%) ו הבינלאומי (28%) על מסמך עקרונות מחייב בקשר לניהול ותפעול של כרטיסי אשראי של מועדון שופרסל פיננסים, ובכך שופרסל מסיימת רשמית את הקשר העסקי של יותר מ-10 שנים שהיה לה בתחום זה עם חברת כרטיסי אשראי לאומי קארד שבשליטת בנק לאומי (80%) וקבוצת עזריאלי (20%).

נקבע כי הצדדים יפעלו לחתימת הסכם מפורט שיסדיר את מכלול הנושאים בין הצדדים בקשר למועדון האשראי בתוך 6 חודשים. עד לחתימת ההסכם המפורט, מסמך העקרונות יחייב את הצדדים והם יפעלו בכדי להשיק את המועדון, המונה יותר מ-500 אלף לקוחות, ב-18 בינואר 2018, וינסו בתוך 6 חודשים לגבש הסכם סופי שיסדיר את כל הנושאים בקשר לתפעול וניהול המועדון.

ההסכם יהיה בתוקף ממועד חתימתו ועד ל-31 בדצמבר 2027, כאשר תקופה זו תוארך בכל פעם לתקופות נוספות של שנתיים כל אחת, אלא אם אחד הצדדים יודיע על רצונו שלא להאריך את ההסכם לתקופה נוספת, וזאת באמצעות הודעה שתינתן 12 חודשים לפני תום כל תקופה.

מסמך העקרונות קובע את חלוקת ההכנסות בין הצדדים בגין העמלה הצולבת בגין עסקות שיבוצעו בכרטיסים, בגין יתרות אשראי נושאות ריבית מפעילות מועדון האשראי ובגין דמי הכרטיס שייגבו מהמחזיקים. כן, ייגבו מהמחזיקים דמי חבר חודשיים בגין החברות במועדון האשראי, בתנאים שנקבעו.

במסגרת מסמך העקרונות, התחייבה כאל ביחס לכל אחת מהשנים 2018, 2019 ו-2020 כי במקרה שסך ההכנסות של החברה ושופרסל פיננסים מפעילות מועדון האשראי, כפי שהוגדרו במסמך העקרונות בכל אחת מאותן שנים, יפחת מסכום שנקבע במסמך העקרונות (כ-65 מיליון שקל), כאל תשלם לחברה את ההפרש עד תום הרבעון הראשון בכל שנה ביחס לשנה הקודמת, והכל כפוף לתנאים שנקבעו במסמך העקרונות בהקשר זה.

עוד נקבע כי כפוף להשגת יעדים מהותיים של פעילות מועדון האשראי שנקבעו, תהיה זכאית שופרסל פיננסים לשני בונוסים בסך 35 מיליון שקל כל אחד בתום השנה הרביעית והשמינית להסכם. אין וודאות כי יתקיימו היעדים המזכים בבונוס כאמור. 

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, מסר כי "שופרסל שמחה על יציאה לדרך משותפת עם חברת כאל, שתביא להמשך צמיחה של מועדון כרטיס אשראי שופרסל ושיפור ההטבות הניתנות ללקוחות החברה".

דורון ספיר, מנכ"ל כאל, אמר: "אנו שמחים כי שופרסל בחרה בכאל כשותף אסטרטגי להקמת מועדון שופרסל, הנחשב למועדון מזון גדול ומוביל בישראל. המועדון במתכונתו החדשה יציע ללקוחות מגוון הטבות משמעותיות לצד חדשנות טכנולוגית, שיהפכו אותו לכדאי במיוחד. אני בטוח כי הניסיון העשיר של כאל בניהול מועדונים, יחד עם המעטפת השיווקית-תפעולית שאנו נותנים, ובכפיפה עם צמיחת רשת שופרסל, יניבו הצלחה לשני הצדדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker