בפעם השנייה בחצי שנה: סנו תרכוש 4 מגרשים בעמק חפר ב-110 מיליון שקל

חברת מוצרי הניקיון מעוניינת להקים על המגרשים, בשטח כלל של כ-46 דונם, פרויקט לוגיסטי ■ סנו תוכל לממן את העסקה ללא קבלת הלוואה – בשימוש במקורותיה; במאי רכשה החברה שטח בהוד השרון תמורת 35 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חומרי ניקוי של סנוצילום: אסף עברון

לצורך המשך הרחבת פעילותה, חברת סנו רוכשת קרקע, בפעם השנייה בחצי השנה האחרונה. החברה דיווחה היום (ד') כי רכשה קרקע באזור התעשייה של המועצה האזורית עמק חפר לצורך פרויקט לוגיסטי.

חברת מוצרי הנקיון תרכוש ארבעה מגרשים, בשטח כולל של כ-46 דונם, תמורת 110.5 מיליון שקל. הקרקע מצויה בסמיכות למגרשים המיועדים לתעשייה ומשרדים בהם זכתה החברה במסגרת מכרז של רשות מקרקעי ישראל. מצבה הפיננסי של סנו איתן, והיא תוכל לממן את העסקה ממקורותיה העצמיים.

במאי האחרון רכשה החברה, שבשליטת משפחת לנדסברג (68%), שטח בהיקף של כ-8,100 מ"ר, בסמוך למפעל החברה בהוד השרון. אז שילמה החברה 35 מיליון שקל, ומימנה גם עסקה זו באמצעות מקורותיה. מטרת הרכישה היתה הקמת פרויקט לוגיסטי- תעשייתי. השטח עצמו יעבור לרשות סנו עד נובמבר 2018, ועד אז היא תשכור אותו תמורת כ-40 אלף שקל בחודש.

בחודש שעבר מת ברונו לנדסברג, מייסד סנו, שנחשב לאחד מגדולי התעשיינים בישראל. לנדסברג, שמת בגיל 97, החזיק בכ-38.6% ממניות החברה שאותה הקים ב-1964.

דו"חותיה האחרונים של סנו הצביעו על ירידה במחירי מוצריה, עקב התחרותיות בשוק. הכנסותיה של החברה ברבעון השני של 2017 נחלשו בכ-3.8% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, והסתכמו ב-146.7 מיליון שקל. שחיקת מחירי המכירה של המוצרים הובילו לירידה חדה יותר ברווח הנקי, שנפל בכ-10% והסתכם ב-34.4 מיליון שקל בלבד.

סנו נסחרת לפי שווי שוק של יותר מ-2.5 מיליארד שקל, לאחר עלייה של 30% ב-12 החודשים האחרונים. בשל אחזקות הציבור המעטות בה (14% בלבד, בשל שיעור אחזקות גבוה של משפחת לנדסברג), היא אינה נכללת במדדים. לאחר פרסום דו"חותיה לרבעון הראשון של השנה, שהצביעו על התייעלות וגידול ברווח הנקי, טיפסה המניה לשווי שיא של כ-2.95 מיליארד שקל – ומאז איבדה כ-13% משוויה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker