פסגות ממליצה על ממן בפרמיה של 19%: "הגידול בתנועה בנתב"ג יוביל לצמיחה"

נעם פינקו, אנליסט בכיר בפסגות, מעריך כי תחומי הלוגיסטיקה והנדל"ן של ממן מספקים זרוע יציבה ופוטנציאל צמיחה עתידי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 הטענת מטוס בנתב"ג
הטענת מטוס בנתב"גצילום: תומר אפלבאום

ניתן להגדיל את החשיפה למניות קבוצת ממן עקב הגידול בפעילות בנתב"ג בזכות המסחר המקוון, הצמיחה במשק והגידול במספר הנוסעים בנתב"ג, כך כותבים האנליסטים נעם פינקו אנליסט בכיר וגיא רוזנשיין מבית ההשקעות פסגות.

פינקו ורוזנשיין מתחילים את הסיקור של מניית ממן בהמלצת "תשואת יתר" ובמחיר יעד של 9.73 שקלים שגבוה ב-19% ממחיר המניה. להערכתם, תחומי הלוגיסטיקה והנדל"ן של ממן מספקים זרוע יציבה יחסי ופוטנציאל צמיחה עתידי.

ממן, שבשליטת חברת תעבורה של משפחת לבנת, פעילה בארבעה תחומי פעילות עיקריים: מסוף מטענים בנתב"ג, שירותים לוגיסטיים, שירותים לחברות  תעופה והשכרת נדל"ן ביחד עם חברת גב ים . ממן היא אחת משתי החברות היחידות שמפעילות מסוף מטענים בנתב"ג.

פעילות המסוף צפויה להינות מהגידול החד והמתמשך בהזמנות מוצרים דרך האינטרנט לצד המשך הגידול ביבוא הנובע מהצמיחה במשק ומהתחזקות השקל. ממן מספקת לוגיסטיקה שירותי אחסון, ניהול מלאי, הובלה, הפצה, ארכיבאות ומחסני ערובה. תחום זה צומח למרות שהתחרות בו רבה. באחרונה שיעורי הרווחיות של ממן בתחום זה נפגעו כתוצאה מחוזה מוצרי צריכה גדול שמסב הפסדים. פינקו ורוזנשיין מציינים שהחברה פועלת להתייעלות בחוזה כדי להפכו לרווחי.

פעילותה של ממן בתחום השירותים לחברות התעופה מבוססת על שירותי קרקע עבור חברות תעופה כמו בידוק, כרטוס, פיקוח ותאום מול ספקים, נוסעי VIP, שירותי הסעה וניהול חניונים בנתב"ג . פעילות זו נהנית ותמשיך להינות מהגידול המשמעותי בהיקף הנוסעים בנתב"ג בשנים האחרונות בעקבות רפורמת השמיים הפתוחים.

יחד עם זאת ההכנסות, בתחום זה צמודות לדולר שנחלש ב-8% בשנה האחרונה.  פינקו ורוזנשיין צופים שהכנסותיה של ממן יצמחו ב-10.5% ב-2017 ויגיעו ל-861 מיליון שקל ויצמחו ב-3.6% ב-2018 ל-892 מיליון שקל ב-2018.

הרווח התפעולי של ממן ירד ב-24% ב-2017 לעומת 2016 ויגיע ל-58 מיליון שקל כתוצאה מירידה של 25% ברווח התפעולי במגזר השירותים הלוגיסטיים ל-25 מיליון שקל ומירידה ברווח התפעולי מהשכרת נדל"ן . הרווח התפעולי יגדל ב-11% ב-2018 ויסתכם ב-65 מיליון שקל שהם 7.3% מהמחזור. להערכתם תזרים המזומנים הפנוי של ממן יגדל מ-6 מיליון שקל ב-2016 ל-27 מיליון שקל ב-2017 ול-33 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מירידה בהשקעה ברכוש קבוע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום