יעקב שחר ממשיך לצמצם האחזקה בהפניקס - מכר עוד 2.5% מהחברה

שחר מכר שלשום לגופים מוסדיים את המניות תמורת 120 מיליון שקל ■ בתחילת ספטמבר הוא מכר 4% מהפניקס ■ המכירה שלשום בוצעה במחיר הגבוה ב-12% מהמחיר ששולם עליהן בספטמבר - מה שהוסיף לו רווח של 15 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב שחר
מיכאל רוכוורגר

קבוצת מאיר, שבשליטת יעקב שחר וישראל קז, ממשיכה לצמצם את אחזקותיה בקבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס . שלשום בערב מכרה קבוצת מאיר חבילה נוספת של 2.5% מהפניקס לגופים מוסדיים במחיר של 17.2 שקל למניה — 3.5% פחות ממחירה בסגירת המסחר שלשום, ובתמורה כוללת של 120 מיליון שקל.

בתחילת ספטמבר מכרה מאיר 4% מהפניקס ב–154 מיליון שקל. את שתי ההפצות של מניות הפניקס ביצעה חברת דיסקונט קפיטל חיתום — אחד המממנות העיקריות של קבוצת מאיר. לאחר המימוש הנוכחי נותרה מאיר עם אחזקה של 16.2% מהפניקס, ושווי השוק של האחזקה הזו הוא 710 מיליון שקל. קבוצת מאיר צפויה להמשיך ולממש את אחזקותיה בהפניקס.

הפניקס, שבשליטת קבוצת דלק של יצחק תשובה, מכרה ביום חמישי בשבוע שעבר מניות רדומות של עצמה ב–26 מיליון שקל — דבר שיסייע לה להגדיל מדרגה בעדכון המשקלות של המדדים בעוד כמה שבועות. בנוסף, המימוש הנוכחי של מאיר הביא לכך ששווי השוק של אחזקות הציבור גדלו ליותר מ–1.5 מיליארד שקל, והדבר הגדיל את סיכויי הפניקס להיכנס בעדכון המדדים הקרוב למדד ת"א 35.

מאיר תיכננה להתחיל את הליך יציאתה מהפניקס עוד באמצע יוני. כך, ב–18 ביוני העבירה דיסקונט חיתום למשקיעים את דף ההפצה של העסקה. בדף צוין כי המכרז לרכישת מניות הפניקס יתבצע למחרת, וכי מחיר המינימום למניות הפניקס נקבע על 15 שקל למניה — 5.7% פחות ממחיר הסגירה של המניה בסיום המסחר ביום זה.

בערב של אותו היום מסרה הפניקס למאיר מידע שהיה עשוי להיחשב מידע פנים. בעקבות החשש לדליפת מידע פנים והשאלות שהופנו לצדדים המעורבים בידי רשות ניירות ערך, הוחלט במאיר לדחות את מכירת המניות — עד שהפניקס עצמה תדווח על המידע.

למאיר יש שני נציגים בדירקטוריון הפניקס, עומר שחר וישראל קז, שהתוודעו למידע שהתקבל.

חבילת המניות הראשונה של מאיר בהפניקס, שנמכרה בתחילת ספטמבר, היתה במחיר דומה לזה שבו הפניקס נסחרה ביוני. מאז תחילת ספטמבר, בין השאר עקב החלשת הרגולציה והאפשרות שדלק תצליח למכור את השליטה לידי חברת הביטוח הבינלאומית סיריוס, מניית הפניקס עלתה ב–12%. הדחייה במכירה סייעה לקבוצת מאיר להרוויח 15 מיליון שקל נוספים.

בינתיים, סיריוס רכשה מדלק 4.9% מהפניקס תמורת 208 מיליון שקל, ולסיריוס ניתנה האופציה הבלעדית, למשך 60 יום, לרכוש את יתרת אחזקות דלק בהפניקס (47.4%) תמורת עוד 2.3 מיליארד שקל. הרכישה מותנה באישורה של הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר. דלק מחויבת למכור את השליטה בהפניקס עד סוף 2019, בהתאם לדרישות החוק לצמצום הריכוזיות במשק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker