המלצה של ווליו בייס מביאה את חנן מור לשווי שיא: "תוספת חשובה לתיק ההשקעות"

בית ההשקעות מעלה את מחיר היעד למניה בפעם השנייה בחצי שנה, ומעריך את שוויה הכלכלי של חברת הנדל"ן ב-308 מיליון שקל, כ-44% מעל שוויה בשוק ■ "כניסתה לתחום ייזום הנכסים המניבים היא החלטה נכונה שתייצר לה תזרים קבוע ותקל על הייזום בתחום המגורים"

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנן מורצילום: עופר וקנין
גיא ארז

נראה כי חנן מור לא יכול היה לבקש דרך ראויה יותר לציין עשור לפעילות חברת הנדל"ן הציבורית הנושאת את שמו. בית ההשקעות ווליו בייס העלה את מחיר היעד שלו למניית החברה, בפעם השנייה בפחות מחצי שנה, והגדירה כ"תוספת חשובה לתיק ההשקעות". בהמלצתו, העניק ווליו בייס לחברה שווי כלכלי של כ-308 מיליון שקל, הגוזר מחיר יעד של 24 שקל למניה (לעומת 20 שקל למניה בהמלצה מיוני). מחיר זה גבוה בכ-44% ממחיר הבסיס שלה בשוק, ושולח כעת את מניית חנן מור לעליות של מעל ל-5%, אל שווי שיא של כ-225 מיליון שקל.

בתחום הליבה של פעילותה, ייזום למגורים, החברה בונה כיום 781 יחידות דיור וברשותה עוד כ-800 דירות בתכנון. מתוך הדירות אשר בתהליכי בנייה, כ-80% כבר נמכרו. מעבר לכך, החברה מתרחבת בתחומים המשיקים לפעילות הייזום למגורים. היא החלה לפעול בתחום הייזום במקרקעין, אשר יוצר לה יתרונות ביצירת מלאי עתידי לייזום למגורים, או בהשאת רווחים בעת מכירת הקרקעות לאחר שינויי התב"ע. זאת, בנוסף לכניסתה לתחום הנדל"ן המניב, באופן של הקמת מרכזים מסחריים.

לפני כשבועיים הודיעה החברה כי במסגרת כניסתה לפעילות חדשה של השבחת מקרקעין ושינויי ייעוד, היא תעניק שירותים לבעל שטח בהיקף של כ-180 דונם באזור השפלה לצורך קידום ואישור תוכנית בניין עיר חדשה, אשר תשנה את ייעוד המקרקעין למגורים, מסחר ומשרדים. החברה העריכה כי במסגרת התוכנית ניתן יהיה לבנות על הקרקע כ-500 יחידות דיור ומרכז מסחרי שכונתי, ותקבל 7% מסכום משווי הזכויות בקרקע.

האנליסט שי ליפמן מספר כי חברת חנן מור נמצאת בתנופה בכל תחומי פעילותה, ומדגיש את חשיבותן של הזרועות הנוספות בחברה, שיתמכו בצמיחתה. לפי ליפמן, כניסתה של החברה לייזום נכסים מניבים היא החלטה נכונה אשר תייצר לה בעתיד תזרים קבוע, שיהווה עוגן ויקל על הייזום בתחום המגורים.

ואכן, באחרונה זכתה החברה בשני מכרזים של מחיר למשתכן במודיעין ובראשל"צ, אשר פרט לבניית כ-500 יחידות דיור, כוללים יחדיו למעלה מ-5,000 מ"ר של שטח מסחרי.  אלו מצטרפים לשטחי מסחר נוספים שבונה החברה, בין היתר במודיעין, חריש ואריאל.  נכון להיום לחברה צבר של בניית נכסים מניבים בהיקף של כ-36 אלף מ"ר, אשר להערכת ליפמן יניבו מעל ל-42 מיליון שקל (NOI).

"יצירת זרוע הנדל"ן המניב של החברה היא מנוע צמיחה חשוב, הן ברמת ההכנסות העתידיות, הן בחיזוק ההון והן ביצירת תזרים קבוע שיהווה עוגן יציב אל מול פעילות הייזום למגורים", אומר ליפמן. להערכתו, הדבר יאפשר לחנן מור להקטין את עלויות המימון שלה. בחודש שעבר גייסה החברה כ-56 מיליון שקל, כאשר בחברה התגאו בריבית הנמוכה בה גייסה החברה - 4.8%.

ב'ווליו בייס מעריכים את שווי חנן מור ב-308 מיליון שקל, לפי מודל שמרני שמהוון את הרווח הגולמי הצפוי שלה בשנים הקרובות וכולל את הונה העצמי, העומד על כ-122 מיליון שקל. שווי זה גבוה במעט מהשווי שהעמיד גוף המחקר רוסאריו לחברה לפני חודש וחצי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker