ביוקנסל דיווחה על השקעה צפויה של 20 מיליון דולר - המניה מזנקת

החברה, שמפתחת תרופה לסרטן שלפוחית השתן, קיבלה הצעה להשקעה של 25-20 מיליון דולר בתנאי שתבצע הצעת רכש ותימחק מהמסחר בתל אביב ■ החברה במו"מ על שיתופי פעולה אסטרטגיים בפיתוח ומסחור התרופה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תרופות
תרופותצילום: בלומברג

מניית ביוקנסל עולה בחדות לאחר שהחברה דיווחה על מגעים עם קבוצת משקיעים לגבי אפשרות של השקעה בחברה לפי שווי של 1.47 שקל למניית בכורה, שמשקף שווי חברה של  45 מיליון דולר. שווי זה גבוה ב-64% משוויה של ביוקנסל.

בתחילת יום המסחר דיווחה ביוקנסל, שבשליטת חברת כלל ביוטכנולוגיה (44%), ציינה כי קבוצה של משקיעים אמריקאים וישראליים מעוניינת להשקיע 20-25 מיליון דולר בהנפקה פרטית של מניות אולם התנו את ההשקעה בהפיכתה של ביוקנסל לחברה פרטית, קודם לביצוע ההנפקה הפרטית.

על פי מתווה העסקה המתגבש עם קבוצת המשקיעים, יונפקו להם מניות בכורה שיקנו להם זכויות עודפות על בעלי המניות האחרים בחברה וכן כתבי אופציה. מניות הבכורה יוקצו לפי שווי של 1.47 שקל למניה אולם המחיר האפקטיבי יהיה נמוך יותר, משום שהאופציות יוקצו להם ללא תמורה. ביוקנסל מציינת עוד שבעלי מניותיה של החברה שמחזיקים ב-82.5% מנהלים משא ומתן בינם לבין עצמם על ביצוע הצעת רכש מלאה. ביוקנסל מעדכנת עוד שהיא פועלת לקידום שיתופי פעולה אסטרטגיים עבור BC-819, שהוא המוצר המוביל של החברה בסיוע חברת הייעוץ האמריקאית Locust Walk.

ביוקנסל מפתחת את התרופה BC-819 לטיפול בסרטן, ביחד עם התרופה BCG, שהיא סטנדרט הטיפול כיום בסרטן שלפוחית השתן. התרופה של ביוקנסל מבוססת על מחקריו של פרופ' אברהם הוכברג המנוח מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ומיועדות להביא להשמדה ממוקדת של תאי הסרטן ללא פגיעה בתאים בריאים. הטכנולוגיה מבוססת על זיהוי גנים שמבוטאים אך ורק בתאים של גידולים סרטניים ועל שימוש בגנים אלה להפעלת רעלן בתוך התאים הסרטניים, בלבד שיביא להשמדתם מבלי לגרום נזק לתאים הבריאים.

BC-819 מוחדרת לתאים באזור התא הסרטני ויוצרת את רעלן הדיפטריה רק בתוך תאים סרטניים שמבטאים את הגן H-19 ומשמידה אותם. BC-819 הציגה בניסוי קליני תוצאות טובות בניסוי קליני שבחן את הבטיחות והסבילות של טיפול משולב בה וב-BCG, שניתן במשך 6 או 12 שבועות. מתוצאות הניסוי עולה שהמחלה לא חזרה ב-89% מ-38 החולים שהשתתפו בניסוי בסוף תקופה של 3 חודשי טיפול וב-68% מהחולים בסוף תקופה של 12 חודשים. הזמן החציוני להישנות המחלה בכלל אוכלוסיית המטופלים היה 19 חודשים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום