אודיוקודס ממשיכה לרכוש מניות של עצמה בצורה אגרסיבית

החברה מתכננת לבצע רכישה עצמית ב-20 מיליון דולר נוספים, לאחר שרכשה מניות ב-70 מיליון דולר בשלוש שנים וצימצמה את מספר המניות ברבע ■ ההכנסות הרבעוניות צמחו ב-5.4 ל-39 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת אודיוקודס ממשיכה לחתוך את מספר המניות של החברה. ברבעון השלישי רכשה אודיוקודס קרוב למיליון ממניותיה תמורת 6.4 מיליון דולר, ובסך הכל רכשה מניות ב-71 מיליון דולר בשלוש השנים האחרונות. השבוע אישר דירקטוריון החברה להשיק תוכנית חדשה לרכישה עצמית של מניות בסכום של עד 20 מיליון דולר, בכפוף לאישור בית המשפט. מספר המניות של החברה ירד בשנים אלו ב-27%. מי שנהנה מכך הוא מייסד החברה והמנכ"ל שבתאי אלדרסברג, שלא מוכר מניות ומעמיק את אחזקתו בחברה.

בשנתיים האחרונות קפצה מניית החברה ב-140%, כך שהמחירים שבהם נרכשו המניות נמוכים ביחס למחירה כיום. "כל עוד מכפיל EV/Sales (שווי פעילות ביחס להכנסות החברה) נע סביב 1, נמשיך לקנות מניות. כשהמכפיל יגיע ל-1.5 נפסיק לקנות", אמר אלדרסברג. "המניה של החברה היתה בשפל. אנחנו מייצרים הרבה מזומנים ואני חושב שזה השימוש הכי טוב שלנו למזומנים האלו. האלטרנטיבה היא לבצע רכישה של חברה אחרת, אבל אז נצטרך לשלם מכפילים מטורפים", הוסיף.

בשנה שעברה הסביר אלדרסברג כי המטרה היא להחזיר את הגופים המוסדיים להשקיע בחברה, לאחר שהם נטשו אותה בעקבות חולשת המניה. עם זאת, למרות הזינוק במחיר המניה, המהלך עדיין לא הושלם. "האחזקה היחסית של המוסדיים עולה כל הזמן, אבל חלק גדול מהמשקיעים שלנו מקבלים החלטות באופן אוטומטי (ניהול השקעות רובוטי – ע.ז). מתוך 10 המשקיעים הגדולים ביותר שלנו, עם 8 מהם אין אפשרות לדבר. אני אוהב את זה, אין להם הטיות ודעות קדומות. לא חשבתי שזה ימשוך משקיעים שמבוססים על רובוטים, אבל הם באו בגלל הביצועים שלנו והרכישה עצמית, ודחפו את השווי למעלה. עכשיו, כשווי השוק גדל, אני יכול לפנות לגופים מוסדיים ובעזרתם אני אגדל יותר".

אודיוקודס, שנסחרת בתל אביב ובנאסד"ק, עוסקת בפיתוח ומכירת מוצרים על בסיס טכנולוגיית קול על פרוטוקול אינטרנט (VoIP), מוצרים לרשתות טלפוניה ונתונים ואפליקציות לשירותים מתקדמים לספקי תקשורת ולארגונים. היום (ד') פירסמה החברה את הדו"חות הכספיים שלה, מהם עולה כי ההכנסות שלה ברבעון השלישי הסתכמו ב-39 מיליון דולר, גידול של 5.4% בהשוואה לרבעון המקביל.

החברה נהנית מהחלפת מרכזיות בתוך הארגונים עצמם, וכן מהחלפת תשתיות של חברות תקשורת כמו AT&T ו-ורייזון. "בעבר ארגונים עברו ל-VoIP אם הם היו מתקדמים יותר ורצו להיות יעילים. לפי מחקרים, רק 20% ממפעילי התקשורת בעולם ביצעו את המעבר. עם זאת, הטכנולוגיה הישנה מתיישנת וזה עולה הרבה כסף להמשיך להחזיק אותם. החברות צריכות להמשיך לספק שירותי טלפון לבתים, אבל מספר המינויים יורד ועולה הרבה כסף להמשיך לתחזק אותם. החברות לא יכולות להכריח את הלקוחות לבצע מעבר, אבל הן מקדמות את זה בעזרת הרגולטור. לפי הערכות, עד 2025 מרבית המדינות המבוססות יכריחו את העסקים שלהן לעבור ל-VoIP", הסביר אלדרסברג.

הרווח הנקי (GAAP) הסתכם ברבעון השלישי 2017 במיליון דולר או 3 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 971 אלף דולר ברבעון המקביל ב-2016. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP), שמנטרל הוצאות חד פעמיות ותגמול מבוסס מניות, הסתכם ב-3.4 מיליון דולר או 10 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 2.9 מיליון דולר או 8 סנט ברבעון המקביל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker