גיוס ענק לאפסילון: 2.7 מיליארד שקל בהנפקת אג"ח

בית ההשקעות הנפיק אג"ח מגובות בפיקדונות בנקאיים - והצליח לגייס מהמוסדיים סכום חריג ■ השלב הציבורי מתקיים היום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמואל פרנקל, מנכ"ל אפסילוןצילום: אייל טואג

בית ההשקעות אפיסלון גייס סכום חריג של 2.7 מיליארד שקל בהנפקה של אג"ח המגובות בפיקדונות בנקאיים לגופים המוסדיים. האג"ח הן סחירות, ואמורות להוות מעין תחליף להנפקות של הבנקים הגדולים יותר. השלב הציבורי מתקיים היום.

ההנפקה נעשית באמצעות חברה ייעודית בבעלות שלומי פרידמן (שמחזיק 30% מהחברה) ואפסילון. את הכסף שגייס החברה מהציבור היא משקיע בפיקדונות בשלושה בנקים ישראלים.

לפי דרישת רשות ניירות ערך, החברה מחויבת להשקיע בפיקדונות בבנקים שיש להם דירוג מקומי AAA - כלומר בבנקים לאומי , פועלים (שלא הנפיקו אג"ח משלהם השנה) ו מזרחי טפחות . החברה מחוייבת להשקיע עד 50% מהסכום שגייסה בכל אחד מהבנקים האלה.

החברה של אפסילון ופרידמן כבר גייסה באוגוסט סדרה ראשונה במתווה זה, שהגיוס היה נמוך בהרבה, 430 מיליון שקל, והאג"ח היתה דולרית, בעוד האג"ח הנוכחית היא צמודת מדד. כמו בסדרה הקודמת, לוח הסילוקין של האג"ח צמוד לתשלומי הריבית השנתיים של הפיקדונות הבנקאיים, והקרן תיפדה בסוף התקופה.

משך החיים הממוצע של האג"ח (מח"מ), הוא 4.95 שנים. כשהחברה אמורה להרוויח מהפער בין הריבית שתשולם על האג"ח לריבית על הפיקדונות, שלא אמור להיות גבוה. אפסילון חיתום מבצעת את ההפצה של הנייר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker