על אף התנגדות אלשטיין: בעלי המניות של כלל ביטוח אישרו הארכת כהונתו של איזי כהן

"דעתה של אי.די.בי פיתוח אינה נוחה מהארכת כהונתו של כהן, נוכח ליקויים באופן ניהול החברה ותוצאות עסקיות נחותות", כתבו מוקדם יותר היום באי.די.בי למשה טרי, הנאמן על מניות כלל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
איזי כהן
איזי כהןצילום: עופר וקנין

קבוצת אי.די.בי, שבבעלותו של אדוארדו אלשטיין, ממשיכה להתגושש עם ראשי החברה הבת כלל ביטוח . היום (ב') התקיימה אסיפת בעלי המניות של כלל ביטוח,שבה אושרה המשך כהונתו ותנאי העסקתו של המנכ"ל איזי כהן.

"אנו מבקשים להביא לידיעתך כי בנסיבות הנוכחיות דעתה של אי.די.בי פיתוח אינה נוחה מהארכת כהונתו של כהן, כמוצע, וזאת בעיקר נוכח ליקויים באופן ניהול החברה, ותוצאות עסקיות נחותות בפרמטרים שונים ביחס למתחרים" - כתב שולם לפידות, מנכ"ל אי.די.בי פיתוח, למשה טרי, הנאמן מטעם משרד האוצר על מניות כלל ביטוח. עם זאת, לפנייה של אי.די.בי אין משמעות מעשית, כיוון שזכויות השליטה בכלל ביטוח נמצאות בידי טרי, שככל הידוע תומך בהארכת חוזהו של כהן.

לפני כמה חודשים, אחרי התלבטות ממושכת, החליט כהן להמשיך לכהן כמנכ"ל כלל ביטוח במשך שנתיים נוספות, עד אוקטובר 2019, עם אפשרות להארכה נוסםפת. זאת למרות ששכרו וחבילת התגמול החדשה שלו הצטמצמו דרמטית בעשרות אחוזים. זאת, בשל החוק להגבלת שכר בגופים פיננסיים, המגביל את חבילת התגמול השנתית ל-2.5 מיליון שקל.

בזימון לאסיפה הכללית ציינה כלל ביטוח, בין השאר, כי "עלות העסקתו הממוצעת של המנכ"ל לשנה, בשנים 2013 עד 2016 שבהן הועסק על פי ההסכם הקיים, עמדה על כ-9.43 מיליון שקל". משמעות הדבר שחבילת התגמול המצטברת של כהן בארבע שנים אחרונות מוערכת ב-40 מיליון שקל.

הפעם הקודמת שאי.די.בי  יצאה בפומבי נגד בכירי כלל ביטוח היתה לפני יותר משנה, אז אלשטיין תקף את התנהלותו של יו"ר כלל ביטוח, דני נווה, וכן את העובדה שהחברה לא מחלקת דיווידנדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום