בין תעשיית עוקץ לענף טכנולוגיה לגיטימי

בדיונים שנערכו בוועדת הרפורמות בכנסת ניסו פעילים בענף האופציות הבינאריות לשכנע את המחוקקים כי עליהם להבחין בין הצד ה"היי־טקי", המספק תוכנות מסחר לגיטימיות לזירות מסחר מפוקחות ברחבי העולם — לבין חברות אופציות בינאריות, שלעתים נחשדות בהונאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: ללא קרדיט
שלי אפלברג

בדיונים שנערכו בוועדת הרפורמות בכנסת ניסו פעילים בענף האופציות הבינאריות לשכנע את המחוקקים כי עליהם להבחין בין הצד ה"היי־טקי", המספק תוכנות מסחר לגיטימיות לזירות מסחר מפוקחות ברחבי העולם (כמו אוסטרליה, ארה"ב ואירופה) — לבין חברות אופציות בינאריות, שלעתים נחשדות בהונאה.

רו"ח ועו"ד משה אברהמי — גיסו של בעלי ספוט אופשן, פיני פטר, שכיהן כסמנכ"ל הכספים ודירקטור בחברה — טען באחד הדיונים: "לא יעלה על הדעת שאסור לנו לפתח תוכנה. מערכות המסחר שיש לנו הן מהימנות ואחידות לכולם. הפקיעה של האופציה נעשית בהתאם לשערים של בורסות גדולות בעולם. לנו, כחברת פלטפורמה, אין שום קשר לסוחרים. הלקוחות שלנו הם רק הברוקרים, ואנחנו לא יודעים מיהם הסוחרים".

גם דוד ריפשטיין, לשעבר מנכ"ל ספוט אופשן, טען: "בשנה ורבע שהייתי בחברה פיתחתי תוכנה נקייה. 50% מהעסקות נגמרות בהפסד ו–50% ברווח. זה שיש שימוש של עבריינים בתוכנה זה משהו אחד. גם בפייסבוק נעשה שימוש על ידי טרוריסטים. תאפשרו לחברות לגיטימיות בהיי־טק להמשיך לעבוד, כי מחר זה יגיע להרצליה פיתוח, ותעשיית ההיי־טק פשוט תצטמצם".

יוסי הרצוג, הבעלים של חברת יוקום, הסביר לחברי הכנסת: "אני פועל בתחום הפורקס והאופציות הבינאריות 20 שנה. אני משווק פורקס ואופציות בינאריות בכל העולם ובישראל. אני גאה בזה, אני לא פושע, אני לא נוכל, אני לא ארגון פשע, לא בגללי שונאים את ישראל בעולם. אי־אפשר להגיד עלי שאני גנב. איך אפשר להגיד בכנסת ישראל 'פושעים, גנבים, רמאים' ל–400 אנשי חברת טכנולוגיה? אופציה בינארית היא כלי פיננסי לגיטימי בארה"ב בבורסה. המנכ"ל לשעבר של הבורסה הישראלית המציא את זה (כוונתו ליוסי בינארט המנוח, שלפני כניסתו לתפקיד מנכ"ל הבורסה בתל אביב כיהן כנשיא וכמנכ"ל של חברת NADEX, זירת מסחר לחוזים ולאופציות בינאריות בשיקגו; ש"א)".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker