מנהלי השקעות לא יידרשו להיפגש עם לקוחות לפני פתיחת תיק

הרשות לניירות ערך שינתה את חוק איסור הלבנת הון במטרה להתאים את המסחר בישראל לעידן הדיגיטלי

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמואל האוזר, ראש רשות ניירות ערך
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מנהלי השקעות לא יידרשו מעתה להיפגש עם הלקוחות, כך מבהירה רשות ניירות ערך בעקבות התיקון בצו איסור הלבנת הון שחל על מנהלי התיקים בישראל. התיקון יחיל סטנדרטים בינלאומיים על מנהלי התיקיים המקומיים ויקל עליהם את כל הקשור בזיהוי ואימות פרטי הלקוח בעת פתיחת חשבון השקעות.

מטרת השינוי לאפשר למנהלי התיקים להעניק ללקוחות אמצעים טכנולוגיים ומתקדמים כגון שירותי איתותים- שירות השקעות אחיד בו זמני למספר לקוחות רב המתבצע באמצעות מסרונים או מסחר השקעות  חברתי. מדובר בפלטפורמה המאפשרת למספר רב של שלקוחות לעקוב אחר תנועות מנהל התיקים.

הרשות הבהירה כי בתי ספר ומסגרות לימודיות המעניקות שירותים מעין אלו יידרשו לעשות זאת על פי חוק, ויאסר עליהם לתת את השירותים שלא על ידי בעל רישיון לניהול השקעות.

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, מסר כי: "כחלק מההערכות הרגולטורית לעולם ההשקעות הדיגיטלי, הרשות מרחיבה את האפשרות למתן שירותי ניהול וייעוץ באמצעים טכנולוגיים ללא צורך בפגישה פרונטלית עם הלקוח. המהלך מניח את הבסיס לא רק למתן שירותי ייעוץ וניהול תיקים בסכומים קטנים ללקוחות קטנים, אלא גם מסחר חברתי שמתפתח בעולם ושירותי איתותים למשקיעים בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker