בזכות העלאת דירוג האשראי: חברת החשמל זכתה לביקושי שיא בגיוס להרחבת החוב

הביקושים להרחבת החוב של חברת חשמל הסתכמו בכ-5.1 מיליארד שקל ■ עקב כך דירקטוריון החברה אישר את הגדלת ההנפקה מ-2 מיליארד שקל לכ-3.3 מיליארד שקל ■ המרווחים מהאג"ח הממשלתי היו נמוכים מבהנפקות המקוריות

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל
יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טלצילום: ניר קידר

מחוזקת בהעלאת דירוג האשראי שלה, חברת החשמל הרחיבה בהצלחה שתי סדרות אג"ח ב-2.9 מיליארד שקל. במקור, חברת החשמל פנתה לשוק ההון במטרה לגייס כ-2 מיליארד שקל בהרחבת שתי סדרות אג"ח קיימות. לאור היקף הביקושים הגבוה מהמוסדיים, שהגיע לכ-5.1 מיליארד שקל לשתי הסדרות, דירקטוריון החברה אישר את הגדלת ההנפקה מ-2 מיליארד שקל לכ-3.3 מיליארד שקל. השלב הציבורי בגיוסי החוב יתקיים מחר.

בסדרה 28, שהיא שקלית במח"מ של 3.2 שנים, גייסה החברה כ-370 מיליון שקל בתשואה לפדיון של 0.91%. תשואה זו מהווה מרווח של 0.5% מעל אג"ח ממשלתי. מקביל. בסדרה 29, שצמודה למדד המחירים במח"מ של 6.8 שנים, גייסה החברה כ-2.52 מיליארד שקל. התשואה לפדיון נקבעה על 1.35%, המהוה מרווח של 1.14% מעל אג"ח ממשלתי צמוד. אלו מרווחים נמוכים מאלו שנקבעו בגיוסי החוב המקוריים, שהסתכמו דאז ב-0.67% ו-1.51% בהתאמה.  שתי סדרות האג"ח מדורגות: ilAA+ על ידי מעלות S&P באופק יציב ו-Aa2.il באופק יציב על ידי מדרוג.

בשבוע שעבר העלתה חברת הדירוג הבינלאומית S&P את דירוג האשראי של חברת החשמל מ-BBB מינוס ל-BBB, עם אופק יציב. זאת, במקביל להסרת דירוג החברה מרשימת ה"מעקב עם השלכות מתפתחות". העלאת הדירוג התאפשרה בעקבות סיום העיצומים בחברת החשמל שגררו עיכוב בתשלומי הלקוחות, ובעקבות כך חזרה נזילות החברה לרמה "הולמת". גורם נוסף שצויין הוא השיפור במסגרת הרגולטורית, בשל "שיפור ביחסים עם הרגולטור", קרי - רשות החשמל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום