לוזון רוכש את השליטה במלונות נץ בכ-45 מיליון שקל, בפרמיה של 10%

השליטה בחברה תהיה פלטפורמה עבור קבוצת לוזון להרחבת פעילות הנדל"ן שלה בתחום הייזום למגורים, ללא הגדלת המינוף בקבוצת לוזון ■ לוזון תשלם כ-44.5 מיליון שקל עבור הון המניות ■ לנץ אין נכסים, לאחר שמכרה השנה את כל בתי המלון שלה

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
עמוס לוזון
עמוס לוזוןצילום: ספי מגריזו
גיא ארז

פחות משנתיים אחרי שרכש את קבוצת דורי מידי גזית גלוב שיפר את מצבה הכלכלי, עמוס לוזון פועל להרחבת פעילות הנדל"ן של הקבוצה הנושאת את שמו. קבוצת לוזון דיווחה היום (ה') כי תרכוש את השליטה (50.06%) במניות מלונות נץ תמורת כ-44.5 מיליון שקל.

בקופת המזומנים של נץ ישנם כיום כ-80 מיליון שקל, כך שמחיר העסקה בפועל עומד על כ-4.5 מיליון שקל. למלונות נץ, שבשליטת טוני אלישע (28.8%), אין כיום נדל"ן לאחר שמכרה את כל מלונותיה השנה. משמעות רכישת השליטה בקבוצה היא בעיקר שימוש בחברה ציבורית נוספת להרחבת הפעילות כאמצעי חדש לפיתוח ייזום למגורים, ללא מינוף ועל בסיס המזומן שלה.

מכירת השליטה בנץ התאפשרה לאחר שהיום הושלמה מכירת האחזקות בחברת מלונות אפריקה ישראל, על ידי נץ ו אפריקה ישראל . ביולי הודיעו שתי החברות כי הן מוכרות את חברת מלונות אפריקה ישראל (10 מלונות בארץ) תמורת 413 מיליון דולר, וב-TheMarker נחשף כי הרוכשת היא משפחת דיין. רכישה זו של דיין בוצעה בהמשך לרכישתה של המשפחה ארבעה מלונות של החברה בתחילת השנה, תמורת 520 מיליון שקל .

ארז תיק, מנכ"ל קבוצת לוזון, ציין כי רכישת פלטפורמה נזילה בעלת מזומנים וללא חוב או מינוף "תאפשר לנו להתחרות ולהיות גורם משמעותי בעסקאות רבות וגדולות יותר. כמו כן, הרכישה תאפשר את ריבוי זרימת העסקאות לחברה ואת היכולת שלה לבצע עסקאות ופרויקטים נוספים ורבים יותר ולנצל הזדמנויות עסקיות שונות המצריכות נזילות והון עצמי".

קבוצת לוזון, שבשליטת עמוס לוזון (75%), נסחרת לפי שווי של כ-100 מיליון שקל. למרות שמאז רכישתה מגזית גלוב בתחילת שנה שעברה תמורת כ-10.7 מיליון שקל בלבד, זינק שוויה במאות אחוזים, בחודשים האחרונים המשקיעים בה לא רוו נחת. מתחילת 2017 איבדה המניה כ-27% ממחירה, ומאז מארס, עת הגיעה לשיא – מחקה יותר ממחצית משווייה.

השבוע הפסיד לוזון לחברת גינדי במאבק משפטי בין השניים בבית המשפט המחוזי בת"א. בית המשפט דחה את בקשת לוזון למתן צו מניעה זמני לחילוט הערבויות שביקשה גינדי. בשל כך, גינדי תוכל לחלט ערבויות של 7.5 מיליון שקל של דורי בנייה. מדובר בערבויות שהעמידה דורי, בטרם נרכשה על ידי לוזון, לפרויקטים של דירות למגורים שבנתה עבור גינדי החזקות בערים ראשון לציון ורחובות. החלטת בית המשפט התקבלה בהמשך לחילוט ערבויות בסכום דומה בתחילת השנה, ולאחר שהעניק ללוזון הקפאה זמנית לתשעה חודשים עבור סכום זה. בסך הכל תחלט גינדי ערבויות בהיקף של 15 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker