המפקחת אישרה: מגדל חוזרת לשווק ביטוח אובדן כושר עבודה

בתחילת אוגוסט השנה עצרה המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, את שיווק פוליסות אובדן כושר העבודה לאחר שחברות הביטוח ייקרו אותן

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית מגדלצילום: עופר וקנין
אסא ששון

חברת הביטוח מגדל דיווחה היום (ד') כי קיבלה אישור לשיווק ביטוח אובדן כושר עבודה, לראשונה אחרי תקופה ארוכה. בהתאם לאישור רשות שוק ההון נערכת מגדל לשיווקו בפועל של המוצר החדש, לרבות הדרכות לסוכנים על עקרונותיו ועדכון מערכות התפעול לקליטת הביטוחים במתכונתם החדשה.

בתחילת אוגוסט השנה עצרה המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, את שיווק הביטוח על אובדן כושר עבודה, לאחר שרשות שוק ההון שינתה את הפוליסות באופן שנועד להקל את השוואת מחיריהן בין חברות הביטוח השונות - אך גרם לייקורן. "הפוליסה החדשה לאובדן כושר עבודה היא טובה מאוד", אומרים גורמים בתחום הביטוח, "אך הבעיה היא המחיר: חברות הביטוח קבעו מחיר גבוה, והמפקחת על הביטוח החליטה כי במחירים אלה היא אינה מאשרת להן לשווק את הפוליסות".

נסביר כי באופן עקבי עם מדיניותה בשנים האחרונות, חותרת רשות שוק ההון לאחידות בין כל חברות הביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה, בתנאי והגדרות הביטוח כמו גם בכל הקשור לבהירות ושקיפות כלפי הלקוחות. האחידות והשקיפות אמורות להקל את התחרות על מחיר הביטוח - מכיוון שהמבוטחים יכולים להשוות ביטוח דומה בין חברות שונות. החוזר של רשות שוק ההון מכתיב גם מבנה פוליסה מודולארי, באופן כזה שהכיסוי יכלול תוכנית בסיסית, שאליה אפשר יהיה לצרף נספחים המרחיבים את הכיסוי הבסיסי, על פי בחירת המבוטח.

צחי גפנוביץ', ראש תחום ביטוח חיים ובריאות במגדל, מסר: "לאחר תקופת אי ודאות ממושכת, אנו שמחים על כך שמגדל היא החברה הראשונה שתשיק מוצר אובדן כושר עבודה חדש, בהתאם להוראות הרגולציה".

ליאור רביב, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה במגדל, ציין כי "אנו גאים ביכולתנו להמשיך ולתת את המענה הטוב ביותר לצרכים הקיימים של הציבור, בעזרת ביטוח אובדן כושר עבודה, יחד עם ביטוחי המנהלים. אנו נערכים לתהליך השיווק מחדש ובכך נמשיך ונסייע למעסיקים, לשכירים ולעצמאים במתן הפתרונות המתאימים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker