איתמר מדיקל מתרחבת בארה"ב: חתמה על הסכם הפצה עם פיליפס

איתמר תפיץ מכשור רפואי ושירותים של פיליפס רספרוניקס לטיפול בתסמונת דום נשימה בשינה, תוך תקווה כי כך תוכל לשווק גם את מוצריה שלה - ולספק פתרון קרדיולוגי כולל; מניית איתמר מזנקת ב-10% במחזור גבוה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מכשור רפואי של איתמר מדיקל
מכשור רפואי של איתמר מדיקלצילום: ללא קרדיט

איתמר מדיקל , שבשליטת קרן ויולה (25.3%) וחברת מדטרוניק (14.3%), חתמה על הסכם אסטרטגי עם חברת פיליפס רספרוניקס בארה"ב, שלפיו היא תפיץ מכשור רפואי ושירותים של החברה. ההסכם מצטרף להסכם קיים בין החברות ביפן, שנחתם ב-2014.

איתמר, המייצרת ומוכרת מוצרים לאבחון הפרעות נשימה בזמן שינה, מקווה שבעקבות ההסכם היא תוכל להגביר את מכירת מוצריה שלה – ולספק פתרון כולל למחלות קרדיולוגיות. בתגובה להסכם, מנתרת כעת מניית איתמר ביותר מ-9% ומרכזת מחזור מסחר של כ-1.2 מיליון שקל,  הגבוה פי 7 מהמחזור הממוצע בה.

הסכם בין איתמר לפיליפס, אחת מהחברות המובילות בעולם בתחום הפתרונות הטיפוליים בתסמונת דום נשימה בשינה, הוא לשנה אחת, ויתחדש באופן אוטומטי. איתמר קיבלה זכויות הפצה לא בלעדיות, ותשווק בין היתר את מכשיר ה-CPAP  של פיליפס וכן מכשירים נלווים לו. כך ישווקו אנשי המכירות של איתמר לרופאים ומרכזים רפואיים בארה"ב פתרון לבעיות דום שינה, אשר יכלול גם את מכשיר ה-WatchPAT, מוצר הדגל של איתמר. המכשיר, המולבש כשעון על המטופל, קיבל את אישור ה-FDA לגרסתו המשודרגת בתחילת השנה, וביכולתו לספק דו"ח שינה למטופל בדבר ולספק מידע בדבר בעיות קרדיולוגיות. עיקר יתרונו הוא הנוחות עבור המשתמש בו, שיכול לישון בביתו בזמן הבדיקה, ולא במעבדת שינה.

מנכ"ל איתמר מדיקל, גלעד גליק, ציין כי השילוב של אבחון דום נשימה בשינה באמצעות מכשיר ה- WatchPAT  עם המערך הרחב של פיליפס עשוי לענות באופן מיטבי על צורכי שוק הקרדיולוגיה האמריקאי. "אנו מזהים שינוי מגמה בקרב קרדיולוגים בנכונות לבצע בדיקות דום נשימה בשינה כחלק מהמאמץ למנוע מחלות לב בשלב מוקדם יותר, ובטוחים כי ההסכם יחזק את פעילותה של איתמר בארה"ב .

בחודש שעבר חשפה איתמר כי בחודש מאי חתמה על הסכם בינה לבין המרכז הרפואי Mayo Foundation ממינסוטה,  למשך 3 שנים, וכי היא קיבלה הזמנה ראשונה ל- WatchPAT. המשמעות הכלכלית של המכירה לא הייתה משמעותית לחברה, אך "חותמת הכשרות" שקיבלה מהמרכז הרפואי הביאה לקפיצה של כ-8% במניותיה.

למרות גידול במכירותיה, איתמר עדיין איננה רווחית. מכירות מוצר הדגל, WatchPAT הסתכמו במחצית שנת 2017 בכ-8.2 מיליון דולר, עלייה של 9% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. סך הכנסותיה, אשר מעל ל-70% מהן מגיעות מארה"ב וקנדה והיתר מיפן, עמד על 9.4 מיליון דולר. בזכות העלייה במכירות הפסדה הנקי בחציון הצטמצם לכ-1.7 מיליון דולר, לעומת 12 מיליון דולר בתקופה המקבילה. זאת, למרות רבעון ראשון חלש של החברה שנבע בין היתר ממעבר למודל של מכירת הבדיקות במקום מכירת המכשירים, מתוך רצון להגדיל את חדירתה לשוק.

איתמר מדיקל נסחרת לפי שווי של כ-330 מיליון שקל, לאחר שאיבדה כ-17% משוויה מתחילת השנה. מאז השפל אליו צנחה באמצע החודש שעבר, זינקה המניה ביותר מ-15%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker