לידר: למניית המלט יש פוטנציאל עלייה של 22%

האנליסט יהונתן שוחט צופה שהמלט תצמח בשיעור דו ספרתי, תגדיל את נתח השוק שלה ותשפר את הרווחיות - ושהפעילות בסין תעבור לרווח כבר ב-2018 ■ להערכתו, המלט - שנחשבת מובילה בקרב חברות השורה השנייה בעולם - יכולה להתחרות גם בחברות השורה הראשונה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
מכונות בפס הייצור בחברת המ-לט
מפעל של המלט בנצרת עיליתצילום: רון שטיינבלט

"אנחנו מעריכים ש המלט תמשיך להציג שיעורי צמיחה דו־ספרתיים בשנים הקרובות לאור העמקת דריסת הרגל בקרב לקוחות מהותיים, הרחבת סל המוצרים ומגוון הפתרונות המותאמים ללקוח והמשך התרחבותה הגיאוגרפית" — כך כותב האנליסט יהונתן שוחט מלידר שוקי הון. שוחט מתחיל את הסיקור של מניית המלט בהמלצת "תשואת יתר" ובמחיר יעד של 75 שקל, שגבוה ב–22% מהמחיר אתמול בפתיחת המסחר. המלט עלתה אתמול ב–2.3%.

המלט, שנשלטת מאוגוסט 2012 על ידי פימי, מייצרת מחברים ושסתומים למערכות פיקוח, הולכה ובקרה תעשייתית — שמעבירים גזים ונוזלים בלחצים גבוהים בתעשייה התהליכית. מגזר פעילות נוסף של החברה הוא המוצרים האולטרה־נקיים: ייצור מחברים ושסתומים להולכת גזים לייצור מוליכים למחצה, לתעשיית הפאנלים הסולריים, לסיבים אופטיים ולתעשיית הביוטכנולוגיה.

מניית המלט

מערך הייצור העיקרי של המלט נמצא בישראל ולנוכח העובדה שהייצור המקומי נוצל בשיעור של 85%, החברה ביצעה השקעות בהרחבתו ובהרחבת כושר הייצור של חברות בנות בנורווגיה ובסין — כך שכושר הייצור המקסימלי שלה יתמוך, להערכת שוחט, בתפוקה שתניב הכנסות בקצב של 180 מיליון דולר בסוף 2017, לעומת הכנסות של 124 מיליון דולר ב–2016.

המלט מיישמת בשנתיים האחרונות אסטרטגיה שמבוססת, בין השאר, על רכישות ומטרתה להביא לגידול משמעותי במכירות — תוך הרחבת סל המוצרים והפרישה הגיאוגרפית. המלט מתמקדת ב–11 לקוחות אסטרטגיים עם פוטנציאל צמיחה מהותי — היא מנסה להעמיק את פעילותה עם לקוחות אלה באמצעות זיהוי צורכיהם הייחודיים ופיתוח פתרונות טכנולוגיים מותאמים לצרכים, אלה שעשויים למתג ולבדל את החברה ביחס למתחרותיה.

שוק של יותר מ-3 מיליארד דולר

השוק העולמי למוצרי המלט מוערך ב–3–3.5 מיליארד דולר והנתח שלה משוק זה מגיע ל–3%–4%. שוחט מציין שהמלט נחשבת חברה מובילה בקרב חברות השורה השנייה בעולם, אבל האיכות והמגוון של מוצריה מאפשרים לה להתחרות גם בחברות השורה הראשונה: החברות האמריקאיות Swagelok, שחולשת על 50% מהשוק, ו–Parker–Hannifin, והחברה היפנית Fujikin שמתמחה במוצרים האולטרה־נקיים.

להערכת שוחט, האסטרטגיה של המלט עשויה לסייע לה להגדיל את נתח השוק בשנים הקרובות כשבנוסף, היא תיהנה מהביקוש הגבוה בשוקי היעד של החברה. הוא כותב ש–2017 מסתמנת כשנה טובה מאוד לתעשיית המוליכים למחצה, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בהשקעות מסיביות בייצור לצורך הקמת מפעלים לשבבים חדשים והרחבת מפעלים קיימים. הוא מצטט הערכות שלפיהן ההשקעות ברכוש קבוע בתעשיית המוליכים למחצה יסתכמו השנה ב–70–75 מיליארד דולר — צמיחה של 17% בהשוואה ל–2016 — וגם בשנים הקרובות ימשיכו ההשקעות לצמוח לנוכח הגידול הצפוי בהשקעות בסין, מעבר מואץ לטכנולוגיות ייצור שבבים של 7 ננומטר והמשך הצמיחה בתחומים, כמו האינטרנט־של־הדברים ותעשיית הרכב. המלט הציגה צמיחה שנתית ממוצעת של 15% בין 2013 ל–2016 וגם שיפור ברווחיות. להערכת שוחט, החברה תמשיך לצמוח בשיעור דו־ספרתי בשנים הקרובות תוך שיפור ברווחיות התפעולית מרמה של 12.5% מהמחזור (בנטרול השפעת הרכישה בסין) ל–14% מהמחזור ב–2021. הוא צופה שמרבית הצמיחה תהיה אורגנית והנחת הגידול ברווחיות התפעולית מבוססת על ניצול יתרונות לגודל. שוחט צופה שהמלט תצליח לשפר את רווחיות החברה הבת בסין, שהסבה לה הפסד של 2.7 מיליון דולר ב–2016, וכי כבר ב–2018 היא תעבור לרווח.

לדברי שוחט, המלט נסחרת לפי מכפיל רווח נקי של 20.5 על הרווח הנקי הצפוי ב–2017 ובמכפיל 15.9 על הרווח הנקי הצפוי ב–2018. ההערכה שלו משקפת מכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 15.2 על בסיס הרווח התפעולי התזרימי הצפוי ב–2017, ומכפיל שווי פעילות ל–EBITDA של 12.5 על פי הרווח התפעולי התזרימי הצפוי ב–2018. להערכתו, הכנסות החברה יצמחו ב–16.3% ב–2017 ל–144 מיליון דולר, והרווח התפעולי התזרימי יגדל ב–14% ל–21.1 מיליון דולר. ב–2018, להערכתו, הצמיחה תתמתן לקצב של 13.8%, לרמה של 164 מיליון דולר, וה–EBITDA יעלה ב–24.5% ל–25.4 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker