תאגיד המים מבאר שבע תובע ממנרב לפנות מיידית את מתקן טיהור השפכים

המתקן מניב למנרב הכנסה של 25 מיליון שקל ורווח תפעולי של 15 מיליון שקל לשנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת מנרב תשתיות , שבשליטת אברהם קוזניצקי, קיבלה תביעה בסדר דין מקוצר ממי שבע, תאגיד המים והביוב של באר שבע, שהוגשה לבית הדין בבאר שבע. מי שבע מודיעה בתביעה שברצונה להביא לסיום מוקדם של ההסכם עם מנרב להפעלת המכון לטיהור השפכים בבאר שבע.

מי שבע טוענת שזכותה לסיים את ההסכם מיידית, משום שלטענתה מנרב תשתיות הפרה את ההסכם ועל כן היא מבקשת שהחברה תפנה את הקרקע עליה נמצא מתקן טיהור השפכים - או לחלופין שתקיים הליך מסודר של העברה וחפיפה שיסתיים עד ה-18 במארס 2018 לכל המאוחר.

מכון טיהור השפכים בבאר שבע רשום בספרים של מנרב בשווי של 50 מיליון שקל, וממומן בהלוואה בנקאית של 41.3 מיליון שקל. ההכנסה המובטחת של מנרב תשתיות מהפעלתו היא 25.2 מיליון שקל וזו גם הייתה ההכנסה שהניב ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני 2017. הרווח התפעולי מהפעלת המתקן, בניכוי הפרשה לפחת, הסתכם ב-14.8 מיליון שקל בתקופה זו.

קבוצת מנרב מעורבת בבוררות על תביעה בסך 705 מיליון שקל שהגישה מקורות ייזום נגד השותפות בין מנרב לסדיט הספרדית, קבלן ההקמה של מתקן ההתפלה באשדוד. התביעה של מקורות הוגשה בגין ליקויים, השלמת עבודות שעדיין לא בוצעו ואיחור במסירת הפרויקט. זאת בעוד שמנרב הגישה תביעה נגד מקורות ייזום בסכום של 485 מיליון שקל בגין הסכמות ומצגים שלא קוימו. הבוררות מנוהלת על ידי השופט בדימוס אבי זמיר, כשברקע מתנהל מו"מ על מכירת מתקן ההתפלה הכושל למנרב תמורת 100 מיליון שקל.

יו"ר מנרב, אברהם קוזניצקי
יו"ר מנרב, אברהם קוזניצקי צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker