אלכס ספיר מאמין במיאמי: ASRR הגדילה ב-6 מיליון דולר את אחזקתה בפרויקט יוקרה בעיר

חברת הנדל"ן הפועלת בארה"ב רכשה משותפה אייל בן יוסף 12.5% מפרויקט סרפסייד, ותחזיק ב-63% ממנו ■ לפני חודשיים נכשל ספיר בניסיונו להשתלט על החברה ולמחוק אותה ממסחר

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פרויקט סרפסייד במיאמי. ASSR תחזיק בנתח של 62.5%
פרויקט סרפסייד במיאמי. ASSR תחזיק בנתח של 62.5%

אלכס ספיר, בעל השליטה (18%) ב-ASRR, ממשיך להאמין בנדל"ן יוקרה במיאמי, והחברה מגדילה בשנית את אחיזתה בפרויקט סרפסייד בעיר החוף. חודשיים וחצי לאחר שנכשל בניסיון ההשתלטות על החברה במטרה למחוק את מניותיה ממסחר ולהפכה לפרטית, ולאחר ביטולו של פרויקט אחר בעיר — בוחר ספיר לרכוש דרך ASRR את מלוא האחזקות של שותפו לפרויקט, אייל בן יוסף.

בן יוסף ימכור את אחזקתו בפרויקט, בשיעור של 12.5%, תמורת 6.1 מיליון דולר. בכך יגדל חלקה של החברה בפרויקט ל–62.5%. יתרת האחזקות מחולקת בחלקים שווים של 12.5% על ידי שני משקיעים בודדים, וחברת פרטית בבעלות ספיר ורותם רוזן.

סרפסייד הוא פרויקט לבניית מגדל בן 12 קומות שבו יהיו 16 דירות יוקרה בשטח של 470 מ"ר כל אחת, הממוקם צפונית למיאמי ביץ', על חוף הים. המגרש, בשטח של 5 דונמים, נקנה לפני שנתיים וחצי תמורת 51 מיליון דולר, ומאז תחילת בנייתו בדצמבר 2016 עד יוני הושקעו בו 10 מיליון דולר. לפרויקט הסכם ליווי בנייה עם בנק לאומי בסך 90 מיליון דולר, ו–ASRR צופה כי הוא יניב רווח של 110 מיליון דולר.

המשא ומתן בין החברה לבן יוסף על מכירת חלקו התחיל לפני כחודשיים, ונקבע לפי המחיר הרכישה של בן יוסף. בראשיתו של הפרויקט החזיק התאגיד הטורקי Suzer ב–37.5% ממנו, אך מכר בתחילת השנה את אחזקותיו לבן יוסף, ל–ASRR ולחברה פרטית של ספיר ורוזן (12.5% לכל רוכש). כעת מוכר בן יוסף את חלקו בסכום השווה למחיר הקנייה ולמרות התקדמותו, כך שהחברה צפויה ליהנות מבחינה חשבונאית מרכישה זו. מהחברה נמסר כי זו הזדמנות להגדיל את חלקה בפרויקט, וכי ההכרזה על הרחבת מרכז הקניות Bal Harbor ופתיחת מלון ודירות יוקרה באזור יתרמו להמשך צמיחתו.

עלייה של 23% במניה מאז הצעת ההשתלטות

ספיר היה מעוניין להפוך את ASRR לפרטית. ביוני הוא פירק את השותפות עם גיסו, רותם רוזן, ורכש ממנו את חלקו בחברה (40%) בתמורה ל–25 מיליון דולר, וכן נכסים פרטיים ב–45 מיליון דולר. הסכם המכירה בין השניים נחתם ויושלם בתחילת השנה הבאה, כך שבאופן רשמי לרוזן עדיין קיימת אחזקה בחברה. עם זאת, באחרונה התפטר רוזן מהדירקטוריון. חודש לאחר רכישת חלקו של רוזן, ביקש ספיר להשתלט כליל על ASRR. באמצע יולי הוא הציע לרכוש את אחזקת הציבור בה (18.5%, מהם 8.9% בשליטת בית ההשקעות ילין לפידות), אך נכשל, גם לאחר ששידרג את הצעת הרכש שלו למחיר רכישה של 51.5 מיליון שקל.

הצעת הרכש המשודרגת שיקפה לחברה שווי שוק של 275 מיליון שקל, ולמרות כישלון הצעת הרכש — שווי החברה טיפס מאז ונסחר כיום לפי שווי זה. מאז הצעת הרכש הראשונה עלתה מניית החברה ב–23%, והשלימה זינוק של 78% מתחילת השנה. ספיר הודיע כי לא יגיש הצעת רכש נוספת לפחות עד אמצע נובמבר, אך החברה שומרת לעצמה את הזכות לפעול למחיקה מהמסחר בדרכים אחרות.

ל–ASRR שלוש סדרות אג"ח הנסחרות בתל אביב (אחת מהן לקראת פרעון בתחילת 2018), בסך כולל של 273 מיליון שקל. בבעלות החברה ארבעה נכסים בארה"ב: מלון NoMo–SoHo בניו יורק (50%), קרקע לבנייה בשדרות מדיסון במנהטן (66%), פרויקט סרפסייד במיאמי וכן קרקע באזור מיאמי. ביוני התכוונה החברה להתחיל בפרויקט נוסף במיאמי יחד עם צחי חג'ג' ואייל בן יוסף, שהיה אמור לכלול 30 דירות קונדומיניום בעלות של 30 מיליון דולר, אך מוכרת הקרקע חזרה בה — והפרויקט לא יצא לדרך.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker