אורמת החלה בהפעלה מסחרית של השלב השני בתחנת הכוח באינדונזיה

השלמת השלב השני הגדילה את הספקה של תחנת הכוח בסרולה מ-110 ל-220 מגה וואט. הפרויקט מוכר את החשמל לחברת החשמל של אינדונזיה על פי חוזה ל-30 שנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת כח שבנתה אורמתצילום: חברת אורמת
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות , שמוחזקת על ידי חברת אוריקס היפנית (21.7%), השלימה היום (ג') את תהליך ההקמה של השלב השני בפרויקט Sarulla בצפון האי סומטרה שבאינדונזיה. מדובר באחת מתחנות הכוח הגיאותרמיות הגדולות בעולם, והחברה החלה בהפעלתו המסחרית.

השלמת השלב השני בפרויקט תגדיל את הספקו מ-110 ל-220 מגה וואט. פרויקט סרולה מוכר את החשמל שהוא מייצר לרשת החשמל של אינדונזיה על פי חוזה ל-30 שנה, לפי מחיר ממוצע של 68 דולר למגה וואט.

הכנסות הפרויקט אינן מאוחדות לדו"ח רווח והפסד של אורמת טכנולוגיות, שזוקפת רק את חלקה היחסי ברווחי החברה שיזמה את הקמתו. אורמת טכנולוגיות, שמנוהלת על ידי יצחק אנג'ל, מחזיקה ב-12.75% ממניות הפרויקט, ומספקת לו את הטורבינות ואת שירותי התכנון ההנדסי וההקמה. בעלי המניות האחרים בחברת SOL, שהיא בעלת הפרויקט, הם חברת Medco מאינדונזיה, חברת Inpex והחברות היפניות Itochu ו-Kyushu Electric Power.

השלב הראשון של פרויקט סרולה החל בהפעלה מסחרית במארס 2017. פרויקט סרולה כולל 3 שלבים, שכל אחד מהם 110 מגה וואט. אורמת מסרה כי השלב השלישי נמצא בהקמה והפעלתו המסחרית צפויה ב-2018.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker