לאחר זינוק של 33% בשנה: אייפקס קפיטל מורידה המלצת "קנייה" לשיכון ובינוי

סמנכ"ל מימון ומחקר באיפקס קפיטל, עוז לוי: "קיים שיפור מהותי בישראל, שעשוי להמשך ביתר שאת גם ברבעונים הבאים"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
עוז לוי
עוז לויצילום: תומר אפלבאום

אייפקס קפיטל מורידה את המלצת "קנייה" למניית שיכון ובינוי , שהשלימה זינוק של 33% בשנה. סמנכ"ל מימון ומחקר באיפקס קפיטל, עוז לוי, ציין כי " אנו מורידים את המלצתנו למניה החברה מ'קנייה' ל'תשואת שוק' במחיר יעד של 9.01 שקלים למניה". מניית שיכון ובינוי יורדת היום בבורסה ב-1% למחיר של 8.6 שקלים.

לוי סקר את הענפים בהם פועלת החברה באמצעות החברות הבנות במגזר הקבלנות. הוא כתב בסקירתו כי כי קיים "שיפור מהותי בישראל, שעשוי להמשך ביתר שאת גם ברבעונים הבאים, כאשר מנגד בפעילות בניגריה טרם נכנסים חוזים חדשים ובמספר פרויקטים אחרים (קולומביה, אוגנדה וגוואטמלה) נרשמים עיכובים או בעיות גבייה".

במגזר הייזום למגורים מוטרד לוי מ"האטה משמעותית במכירות של יחידות דיור בישראל המייצרות חשש אמתי לירידת מחירים בעתיד, כאשר מנגד נרשם גידול משמעותי בהיקפים וברווח של הפעילות במזרח אירופה". הוא מוסיף כי "קיים פוטנציאל לרווחי הון ממימוש נכסים במגזר הזכיינות, מחד והפסדים בפעילות הסביבה, מאידך".

בחודשים האחרונים נעשה מהלך כושל של השתלטות עוינת על חברת הבת של שיכון ובינוי בגרמניה איי.די או. המהלך הסתייים בשביתת נשק בדמות נזכר הבנות בין דיון אינטרנשיונל וקרן אפולו אשר הגיעו להחזקה של 37% במניות חברת הבת. השתיים הגיעו להסכם מול אריסון אחזקות, אשר הסדיר את היחסים בין בעלי המניות המהותיים בחברה.

לדברי לוי, "כניסת ההסכם לתוקפו יאפשר לחברה ליהנות ממספר השלכות אשר בעלות אופי חשבונאי בעיקר  לאחד את דוחותיה הכספיים של איי.די.או לרשום רווח הון בסך של כ 390-300 מיליון שקל ולהגדיל את סל הנכסים וההון העצמי במאזנה בכ 11 ובכ 5 מיליארד שקל בהתאמה".

בהערכת השווי לחברות הבנות העריך לוי כי: שווי פעילות SBI הינו 1.182 מיליארד שקל שווי פעילות סולל בונה מסתכם ב 1.367 מיליארד שקל. שווי אחזקותיה של שיכון ובינוי בשיכון ובינוי נדל"ן מסתכם ב 3.359 מיליארד שקל ושווי פעילות הנדל"ן בחו"ל מסתכמת ב 1.313 מיליארד שקל. את שוויים של הפרויקטים לזכיינות ואנרגיה מתחדשת העריך לוי ב-1.238 מיליארד שקל. לצד כל זאת לחברה, ששווייה בשוק 3.5 מיליארד שקל, חוב פיננסי של 4.81 מיליארד שקל.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker