בניינים במקום צמודי קרקע: רוטשטיין תבנה 180 דירות ברמת השרון ו-110 דירות בפרדסיה

הדירות ברמת השרון ייבנו כחלק מפרויקט פינוי בינוי, ממנו מצפה החברה לרווח של 50 מיליון שקל ■ בפרדסיה החברה תממש אופציה לרכישת קרקע תמורת 66 מיליון שקל

אורי תומר
אורי תומר
אבישי בן חיים
אבישי בן חיים, מנכ"ל רוטשטייןצילום: אילן אסייג

חברת הבנייה רוטשטיין , שבשליטת אבני שוהם של יצחק מירלשוילי ואבישי בן חיים (80%), הודיעה היום (א') למשקיעים בבורסה בתל אביב על התקדמות לקראת הקמת שני פרויקטי מגורים במרכז. בשני הפרויקטים ייבנו בסך הכל קרוב ל-300 יחידות דיור.

בהודעה מציינת החברה כי היא השלימה את חתימת הסכמי הפינוי בינוי עם בעלי הזכויות בקרקע ברמת השרון, עליה היא מתכננת לבנות 180 יחידות דיור. החברה עידכנה כלפי מעלה את תחזיות ההכנסות והרווחים מהפרויקט, ועתה היא מצפה להכנסות של 330 מיליון שקל ולרווח של 50 מיליון שקל.

הדיווח הראשוני על תחילת החתמת בעלי הזכויות בקרקע פורסם בדצמבר 2014, והחברה העריכה אז כי הפרויקט יניב הכנסות של 260 מיליון שקל ורווח של 5 מיליון שקל. החברה ציינה אז כי היא צפויה לעדכן את התחזיות האלה בהתאם למצבו של שוק הדיור. בעלי הזכויות שעמם חתמה רוטשטיין על הסכמים, יחזיקו ב-50% מהזכויות בפרויקט, וישתתפו בתשלום היטלי ההשבחה.

על הקרקע, שנמצאת בגבול הצפוני של רמת השרון, בסמוך לשכונת צמרות בהרצליה, נמצאים כיום 25 בניינים צמודי קרקע שיוחלפו בבנייה רווייה. כעת, החברה זקוקה לחתימה של עיריית רמת השרון, לה זכויות בחלק מהקרקע. החברה צופה שאישור הבנייה לתוכניות, שעדיין לא הושלמו, יינתן בתוך כשנה.

בנוסף, רוטשטיין דיווחה היום כי היא תממש אופציה לרכישת קרקע במועצה המקומית פרדסיה (מזרחית לנתניה) בתמורה ל-66 מיליון שקל. הקרקע, בשטח של 11,500 מ"ר מיועדת לבנייה של 110 יחידות דיור בבנייה רווייה, בעקבות אישור רשות מקרקעי ישראל לתב"ע (תוכנית בניין עיר). בחברה עדיין לא העריכו את עלויות הבנייה ואת הרווח הצפוי, כשתוספת יחידות מעבר לתב"ע הקיימת במקום עשויה להגדיל את התשלום על הקרקע.

אף שמניית רוטשטיין סובלת מחולשה בחודשים האחרונים, מחירה גבוה ב-190% משהיה לפני חמש שנים, ושווי השוק שלה מסתכם ב-260 מיליון שקל. עם זאת, המניה סובלת גם מסחירות נמוכה, בשל אחזקות ציבור נמוכות.

אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין: "רוטשטיין ממשיכה בהעמקת הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית שכן היא רואה בתחום זה מנוע צמיחה משמעותי לחברה בשנים הקרובות. בחודש שעבר גם דיווחנו על שתי עסקות למימוש חלק מזכויותינו בדרך של הכנסת שותפים לשני פרויקטים – הקמת מרכז מסחרי בבאר יעקב ופרויקט פינוי-בינוי בבת ים – שיניבו לחברה רווח לפני מס בסך של כ-18-16 מיליון שקל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker