מנור גינדי על קניון TLV: "ציני להראות תמונות של קניון כשהוא לא עמוס; הקופות מדברות בעד עצמן"

מאז פתיחתו סבל קניון TLV Fashion מחבלי לידה רבים, שאילצו את מעריכי השווי להפחית את שוויו בכ-40 מיליון שקל ■ גינדי: "עם 2.5 מיליון מבקרים, 50 מיליון שקל פדיון ו-550 אלף מבקרים בחודש אוגוסט לבדו - אני צופה לקניון עתיד מצוין"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קניון TLV Fashion
קניון TLV Fashionצילום: עופר וקנין, מתוך עמוד הפייסבוק של מנור גינדי

"TLV Fashion הוא קניון פעיל, תוסס ושוקק חיים. אני חושב שעם ישראל מצביע ברגליים – כל החנויות מלאות. אני לא יודע מי מנסה לפגוע לנו, אבל זה לא נראה לי אובייקטיבי", כך אמר היום ל-TheMarker מנור גינדי, מבעליה של גינדי השקעות השותפה בקניון TLV Fashion בתל אביב.

גינדי, שרמז שהמתחרים מנסים לפגוע בו, התייחס לכתבות שפורסמו בסוף השבוע וקודם לכן, בהן תוארו הקשיים מהם סובל הקניון והבעיות במתחם המגורים שמסביב. ואולם, גינדי דחה את הדברים: "הפרויקט מתקדם בדיוק לפי תכנית העבודה. בית הספר נפתח בספטמבר, השבוע ייפתחו עוד קפיטריה ומסעדות, בריכת הקאנטרי תיפתח בנובמבר, וכבר מסרנו למעלה מ-550 דירות מתוך 720 הדירות שבפרויקט".

- אומרים שהמתחם שבניתם מנוכר לתל אביב. אתה מבין מאיפה מגיע הניכור?

"אין לי מושג על מה אתה מדבר. התל אביבים מגיעים. יש פה מאות חניות לאופניים שמיועדות לתושבי העיר. נגדיל את זה במאות מתקנים נוספים. הקניון ממוצב ומעוצב ברמה סופר מודרנית. עם הזמן, יותר ויותר צרכנים יתחברו לחוויה שהשקענו בה מחשבה אדירה, לפרטי פרטים".

פוסט מנור גינדי
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של מנור גינדי

- טוענים שאחת הבעיות של הקניון היא הנגישות - שהכבישים מסביב עמוסים ויש פקקים.

"אין בעיית תנועה. אין בעיית חניה. זה לא מדויק – תבוא תדבר עם לקוחות; הכניסות זורמות, היציאות זורמות. הכול זורם, הכול מדויק".

"ציני להראות קניון ריק"

קניון TLV Fashion כולל 32 אלף מ"ר של שטחי מסחר והוא נפתח לפעילות בסוף מארס 2017. הקניון, שנמצא בין הרחובות קרליבך והחשמונאים, מוחזק בשותפות בין גינדי השקעות הציבורית (25%), רבוע כחול נדל"ן, שבשליטת מוטי בן משה (50%) ומשה ויגאל גינדי (25%), המחזיקים בבעלות פרטית ב-25% הנותרים.

מאז פתיחתו סבל הקניון מביצועים חלשים מהמצופה, בעיקר בכל הנוגע לסוחרים ולתנועה של מבקרים. חברת הקניון הפסידה 35.5 מיליון שקל ברבעון השני של 2017, בהשוואה לרווח של 30.7 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016. ההפסד נבע בעיקר משמאות שהוכנה לקניון, שהפחיתה את שוויו ב-40 מיליון שקל, ל-1.8 מיליארד שקל.

באחרונה פורסם כי משה ויגאל שוקלים למכור את חלקם בקניון – וייתכן כי מי מבין השותפים ירכוש את חלקם. לשאלה האם גינדי השקעות אכן מתכוונת לרכוש את חלקם של משה ויגאל, השיב גינדי: "אנחנו חברה ציבורית. כאשר יהיה לנו מה לדווח – נדווח; כרגע אין לנו דבר כזה".

בפוסט שפירסם בפייסבוק בסוף השבוע, הגיב גינדי לכתבה שפורסמה באתר MAKO, ובה תואר קניון עם "חנויות ריקות, מוכרים מיואשים וקונים מעטים שמתנקזים לארומה": "יש משהו ציני בלהראות תמונות של קניון כשהוא לא עמוס, כי הרי לכל קניון יש שעות כאלו. בגיל 21 מילאתי תפקיד של מנהל שיווק בקניון הזהב, ואני אומר באחריות של שני עשורים: קניון TLV הוא יצירה ארכיטקטונית חווייתית וצרכנית מרהיבה".

גינדי המשיך: "אני מאמין בקניון, אשמור עליו ואטפח אותו. ואם אלה הנתונים שאנחנו מכירים מהביצועים שלו ואחרי חצי שנת פעילות; עם 2.5 מיליון מבקרים, 50 מיליון שקל פדיון ו-550 אלף מבקרים בחודש אוגוסט לבדו - אז אני צופה לו עתיד מצוין. הקופות מדברות בעד עצמן".

"לא רואה בעיות למחזר את החוב"

איגרות החוב של גינדי השקעות, שנפלו במהלך חודש יולי, מחקו חלק ניכר מהנפילות, אך הן עדיין נסחרות בתשואה לפדיון גבוהה של 7.3% (סדרה ד'). ביצועי האג"ח – שערכם הכולל מסתכם בכ-110 מיליון שקל (ערך נקוב) - נתמכים בתוכנית רכישה עצמית עליה הודיעה גינדי השקעות; וכן בהזרמות בעלים של כ-30 מיליון שקל שביצעו בעלי גינדי לחברה בדרך של הלוואות בעלים.

גינדי דוחה את האפשרות, כי ביצועים תפעוליים נמוכים של הקניון עלולים להביא לבעיות בפירעון החוב של גינדי השקעות. "אני לא רואה שום בעיה למחזר את החוב. אני לא רואה שום בעיה בהצלחת הקניון. כל הפרמטרים הם חיוביים", אמר גינדי.

- התשואה על האג"ח היא 7.3% על החוב. זו תשואה שלא מאפשרת למחזר חוב.

"אמרתי את מה שיש לי להגיד".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker