טבע מגיבה להתפתחות הדרמטית: מספקת אזהרת רווח ותוקפת את מיילן

טבע: השקה גנרית של קופקסון תקטין את הרווח ברבעון הרביעי ב-250 מיליון דולר ■ התרופה סיפקה לחברה 18% מהמחזור ו-45% מהרווח התפעולי ברבעון השני של 2017

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים23
צילום: מוטי מילרוד

חברת טבע מעריכה שהשקה של גרסה גנרית לקופקסון במינון של 40 מ״ג ו-20 מ״ג תקטין את הרווח למניה ברבעון הרביעי ב-25 סנט, כלומר ב-250 מיליון דולר.

מניית טבע יורדת בכ-14% בתחילת המסחר בבורסה של ניו יורק בתגובה לאישור שקיבלה חברת מיילן מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק גרסה גנרית לקופקסון. מכירותיה של קופקסון בארה״ב ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני 2017 הסתכמו ב-3.3 מיליארד דולר. התרופה סיפקה לחברה 18% מהמחזור ו-45% מהרווח התפעולי ברבעון השני של 2017.

טבע התייחסה היום (ד') להתפתחויות, בהודעה שפירסמה: "כל השקה על ידי מיילן של גרסה גנרית לקופקסון 40 מ"ג/מ"ל (גלטירמר אצטט) לפני החלטה סופית של ערעורי הפטנטים התלויים ועומדים והתדיינויות משפטיות אחרות - צריכה להיחשב כהשקה 'בסיכון', דבר שעלול להשית על מיילן תשלום נזקים משמעותיים כחלק מסעדים נוספים".

עובד במפעל טבע בהונגריה
עובד במפעל טבע בהונגריהצילום: בלומברג

"נערכנו מבעוד מועד להשקה של מתחרה גנרית לקופקסון", אמר פרופ' יצחק פטרבורג, נשיא ומנכ"ל טבע הזמני. "אנו ממשיכים לבטוח בנאמנות הרופאים והמטופלים לקופקסון של טבע, הודות לפרופיל היעילות, הבטיחות והסבילות המוכרים, ונמשיך לתמוך במוצר ולקדמו. בעת שאנו סוגרים את הרבעון השלישי, מוקדם מדי להתייחס באופן רשמי לכל שינוי בתחזית העסקית המלאה שלנו".

לפי טבע, "יידונו שני ערעורים בפני פאנל של שופטים בבית הדין הפדרלי לערעורים. במקרה הראשון, טבע מערערת על החלטות ועדת הביקורת לפטנטים מחודש דצמבר 2016, אשר קבעו כי כל הטענות לשלושה פטנטים עבור קופקסון אינן תקפות. במקרה השני, טבע עירערה על החלטתו של בית המשפט המחוזי של ארה"ב למחוז דלאוור מינואר 2017, שהכריזה כי בקשות מסוימות לגבי ארבעה פטנטים של קופקסון אינן תקפות. התיקים עבור שתי העתירות מולאו והן ממתינות לתזמון הטיעונים בעל פה. במסגרת התדיינות משפטית נוספת, טבע תובעת חמש חברות אשר הגישו בקשות מקוצרות לאישור תרופה חדשה (ANDA), לרבות מיילן, בגין הפרת פטנט המכסה תהליך ייצור של מוצר גלטירמר אצטט".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker