מעלות: הסיכון לחדלות פירעון של קרדן אן.וי עלה בתוך 4 חודשים

חברת הדירוג מציינת שקרדן אן.וי אמורה לפרוע 115 מיליון יורו לבעלי אגרות החוב בפברואר 2018, זאת כשבקופתה 2 מיליון יורו בלבד ומכירת חברת תה"ל מתעכבת

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן רכטר
איתן רכטרצילום: אייל טואג

חברת הדירוג מעלות S&P הורידה את דירוג אגרות החוב של חברת קרדן אן.וי ב-4 רמות מ-B ל-CCC והוציאה אותו מרשימת המעקב עם השלכות שליליות.

האנליסטיות תמר שטיין וסיון מסילתי מסבירות שהורדת הדירוג נעשית משום שלחברה אין מקורות ודאיים לתשלומי קרן וריבית לבעלי אגרות החוב, בסכום של 115 מיליון יורו בפברואר 2018. הגמישות הפיננסית של קרדן אן.וי נמוכה, קובעות שטיין ומסילתי, בשל המינוף הגבוה של החברה, שמתבטא ביחס של 80% בין יתרת התחייבויותיה לבין שווי נכסיה, והעובדה שכל נכסיה פרטיים. על פי תרחיש הבסיס של מעלות, על קרדן אן .וי לבצע מימוש משמעותי משום שבקופתה 2 מיליון יורו בלבד.

במעלות מציינים שככל שקרדן מתעכבת בביצוע מימושים לצורך עמידה בהתחייבויותיה - כך חשופים נושיה לסיכוני אי ביצוע של תהליך מימוש הנכסים, שהוא תהליך מורכב יחסית וייתכן שלא יושלם במועד. אגרות החוב של קרדן אן.וי מסדרות א' וב' למשך חיים ממוצע של 0.4 ו-1.2 שנים בהתאמה נסחרות בתשואה ברוטו של 125%, כך שנראה שהורדת הדירוג ל-CCC, שלוש דרגות בלבד מעל חדלות פירעון, אינה מוסיפה מידע רב לשוק.

מעלות מציינת שתחזית הדירוג השלילית משקפת את הלחץ המתמשך על נזילות החברה ועלייה ברמת הסיכון שעלולה להוביל להורדת דירוג נוספת אם החברה לא תגשר על פערי המזומנים שלה לצורך תשלומי החוב הקרובים.

להערכת האנליסטיות, מבין כמה דרכי פעולה אפשריות, סביר שקרדן אן.וי תפעל למכירת אחזקתה (98.4%) בחברת תה"ל. אף כי חלו תמורות חיוביות בקבוצה בעקבות התקדמות בסגירת עסקות מהותיות שעשויות להשפיע לחיוב על שוויה - אין וודאות בנוגע לסכום המכירה לכשתתבצע. הזמן למכירה הולך ואוזל, כך שהחברה נמצאת תחת לחץ מתמיד של סיכון לאי ביצוע במועד. במעלות מעריכים שיש סבירות נמוכה למחזור החוב של קרדן אן.וי, נוכח רמת המינוף הגבוהה של החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker