על רקע חקירת מס בארה"ב - הפועלים מחסל את הפעילות בשווייץ

הבנק מוכר את תיק נכסי הלקוחות האירופאים והישראלים במדינה לקבוצת ספרא ב-120-98 מיליון שקל ■ עלות הפסקת הפעילות בשווייץ: כ-110 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של בנק הפועלים בז'נבה, שווייץצילום: Bloomberg
מיכאל רוכוורגר

על רקע המשך חקירת המס בארה"ב בקשר לסיוע ללקוחות אמריקאיים בהעלמות מס, הודיע הבוקר (ב') בנק הפועלים כי הוא מחסל את פעילות הבנקאות הפרטית בשווייץ ולוכסמבורג - ובכך למעשה סוגר את מלוא פעילות הבנקאות הפרטית הבינלאומית. לפני כמה חודשים מכר הבנק פעילות בנקאות פרטית בינלאומית שהתרכזה בסניף מיאמי בארה"ב ובאמריקה הדרומית והלטינית. ההודעה על היציאה משווייץ מגיעה על רקע קמפיין שיווקי שפירסם הפועלים באחרונה, לפיו תיכנן הבנק להגדיל דווקא את פעילות הבנקאות הפרטית במדינה, כיוון שנשאר שם הבנק הישראלי היחיד המשמעותי.

בהפועלים ציינו כי עלות היציאה והפסקת הפעילות בשווייץ מוערכת בכ-110 מיליון שקל והיא תירשם בדו"חות הכספיים של הבנק. במקביל, סיכם הפועלים על מכירת תיק נכסי הלקוחות האירופאים והישראלים שלו בשווייץ ולוכסמבורג לקבוצת ספרא תמורת סכום המוערך ב-120-98 מיליון שקל. באשר לחקירת המס בארה"ב, שעלתה להפועלים עד כה כ-1 מיליארד שקל, מציינים בבנק כי נמשכים הדיונים בין הצדדים בכדי לנסות ולסיים את הפרשה.

"ההחלטה התקבלה לנוכח מדיניות ניהול הסיכונים של הבנק, הפועל למזער את סיכוני הציות בקבוצת הבנק, בין היתר, כפי שעלו בקשר עם חקירת הרשויות האמריקאיות, לצד שינויים בסביבה הרגולטורית העולמית והשפעתם על סיכונים אלה. לאחר הפסקת פעילות בנק הפועלים שווייץ לא תיוותר לבנק פעילות משמעותית בתחום הבנקאות הפרטית בחו"ל", מסר הפועלים בדיווח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker