גאידמק על טיב טעם: "התברר לי תוך ימים שלחברה שמכרו לי אין נכסים - היא חברה ריקה; זהו מעשה נוכלות"

על המוכרים, קובי טרייביטש ועמית ברגר: "הם הדליפו פרטים על העסקה לתקשורת"; גאידמק לנחום ברנע מ"ידיעות אחרונות": "בדרך כלל אני עושה עסקים מתוך כבוד למילה של השותפים שלי; לא חשוב לי לשלם עוד 15%-10% על החברה; מה שחשוב לי זה היושר"

TheMarker digital
שתפו בפייסבוק

"בדרך כלל אני עושה עסקים מתוך כבוד למילה של השותפים שלי. לא חשוב לי לשלם עוד 15%-10% על החברה. מה שחשוב לי זה היושר. התברר לי תוך ימים שלחברה שהם מכרו לי אין נכסים. היא חברה ריקה. הכל תרגילים חשבונאיים. אין מוסדות פיננסיים שמוכנים לגבות אותה", כך אומר המיליארדר ארקאדי גאידמק לנחום ברנע, בטורו המתפרסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות" בעקבות ביטולה של עסקת טיב טעם.

לפני שלושה שבועות חתם גאידמק על רכישת השליטה ברשת שיווק המזון הלא כשר טיב טעם מידי בעלי השליטה קובי טרייביטש ואנטר הולדינגס שבשליטת עמית ברגר. לפי העסקה היה אמור גאידמק לרכוש 51% ממניות החברה תמורת כ-100 מיליון דולר. העסקה שיקפה לחברה שווי של 200 מיליון דולר - שווי שהיה גבוה בכ-83% משוויה בבורסה. העסקה פורסמה ביום שישי בערב לפני שלושה שבועות, כאשר ביום ראשון בבוקר במהלך המסחר בבורסה זינקו מניות החברה בכ-47.5%.

לאחר מכן החלו המניות לרדת וכבר נפוצו שמועות וההערכות על כך שהעסקה עומדת להתבטל. 10 ימים לאחר שנחתמה, הודיעו הצדדים על ביטולה של העסקה. הסכם הביטול קבע כי גאידמק ישלם 30 מיליון שקל לאנטר הולדינגס בתמורה להקצאה של 10% ממניות החברה. 8 מיליון שקל תעביר אנטר לידי קובי טרייביטש כפיצוי על ביטול העסקה.

אנטר נדרשה להסביר לבורסה מדוע ויתרה על פיצוי בהיקף של כ-10 מיליון דולר (חלקה בפיצוי לפי ההסכם המקורי) והסתפקה בפיצוי של מיליוני שקלים בודדים. בהודעה לבורסה הסבירה החברה כי חששה כי תביעה משפטית תזיק לחברה מבחינה תדמיתית וכי במהלכה עשוי גאידמק להעלות האשמות מופרכות. החברה תידרש לבלות זמן רב בבית המשפט וגם אז כלל לא בטוח כי תוכל לקבל את מלוא סכום הפיצוי שנקבע בהסכם המקורי.

לפי שעה, לא התקבלה תגובתו ברגר לטענות שהעלה גאידמק. קובי טרייביטש סרב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker