שני חברים חדשים בוועדה המוניטרית של בנק ישראל

פרופ' צבי הרקוביץ ופרופ' משה חזן צורפו לוועדה, שלראשונה מאז 2014 תכהן בהרכב מלא

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נגידת בנק ישראל, קרנית פלוגצילום: אוליבייה פיטוסי
חגי עמית

הממשלה קיבלה היום (ב') את המלצת ועדת האיתור של בנק ישראל ומינתה שני חברים חדשים לוועדה המוניטרית של הבנק: פרופ' צבי הרקוביץ ופרופ' משה חזן. 

פרופ' הרקוביץ, מבית ספר טיומקין לכלכלה במרכז הבינתחומי הרצליה, שימש כיועץ למחלקת המחקר של בנק ישראל והיה חוקר אורח בבנק הפדרלי בארה"ב. פרופ' חזן, מבית הספר לכלכלה ע"ש איתן ברגלס באוניברסיטת תל אביב, משמש כעמית מחקר במרכז לחקר מדיניות כלכלית בלונדון (CEPR) וכיו"ר פורום פנחס ספיר למדיניות כלכלית. חזן שימש בעבר כראש תוכנית המדיניות בתחום הכלכלה של מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל.

בנוסף, הממשלה אישרה את מינויו מחדש של פרופ' ראובן גרונאו, שכבר היה חבר בוועדה המוניטרית. גרונאו הוא פרופסור במחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים, וחתן פרס לנדאו בכלכלת ישראל ופרס מינצר לתרומת חיים בכלכלת עבודה.

הוועדה המוניטרית אחראית להחלטות דוגמת גובה הריבית ומדיניות המט"ח של בנק ישראל, והכהונה בה היא לתקופה של 4 שנים. משמעות המינויים היא שלראשונה מאז 2014 תאוייש הוועדה במלואה - בשישה חברים. בנוסף להרקוביץ, חזן וגרונאו חברים בוועדה נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג (יו"ר הוועדה), משנה לנגידה ד"ר נדין בודו-טרכטנברג ומנהל חטיבת השווקים מר אנדרו אביר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker