מעלות הורידה את הדירוג של פלאזה ל-CC: "ודאות כמעט מלאה לאי־פירעון"

במעלות מסבירים כי הורדת הדירוג כעת מבוססת על החלטת החברה לפנות לבית המשפט בעקבות המחלוקת בין בעלי האג"ח מהסדרות השונות

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נכס של פלאזה סנטרס
נכס שמימשה פלאזה בפולין. תוכנית המימוש מתעכבת

חוסר ההסכמה בין בעלי האג"ח של חברת פלאזה סנטרס הוביל בסוף השבוע את חברת הדירוג S&P מעלות להוריד את הדירוג של החברה לרמת שפל - CC — עם תחזית שלילית. זאת, לאחר שדירוג החוב של פלאזה ירד בנובמבר 2016 ל-CCC, בעקבות הסתבכות תוכנית המימושים של החברה.

"להערכתנו, קיימת ודאות כמעט מלאה כי החברה לא תעמוד בלוח הסילוקין עד תומו לפי התנאים הנוכחיים", מסבירים כעת האנליסטים של מעלות, ומוסיפים: "קיימת ודאות כמעט מלאה כי בעתיד יתקיים אירוע של כשל פירעון".

במעלות מסבירים כי הורדת הדירוג כעת מבוססת על החלטת החברה לפנות לבית המשפט בעקבות המחלוקת בין בעלי האג"ח מהסדרות השונות, על העלייה ברמת המינוף של החברה ועל אי הוודאות הנמשכת בנוגע לקצב מימוש הנכסים.

הפנייה של פלאזה לבית המשפט נעשית לאחר שבעלי אג"ח ב' לא אישרו את הצעת ההחלטה של בעלי אג"ח א' לשנות את חלוקת התשלומים ממימוש הנכסים של החברה, כך שתינתן לאג"ח א' עדיפות. במעלות צופים בעקבות זאת עצירה של התשלומים לכלל הסדרות של החברה.

במעלות מביעים דאגה בנוגע ליכולתה של פלאזה סנטרס לממש את הנכסים המרכזיים שלה בטווח הנראה לעין. בחברת הדירוג מביעים ובעיקר את בניין Casa Radio בבוקרשט, שבדיקת השלטונות הרומניים בחשד לאי סדרים הנוגעים אליו מקבילה את היכולת לממש אותו. במעלות מציינים גם כי הם סבורים שהגמישות הפיננסית של החברה היא נמוכה מאוד וכי היא לא צפויה לעבור בקרוב לתזרים מזומנים חיובי.

אג"ח א' ירדה אתמול ב–3%, והתשואה עליה עלתה ל–38%, ואג"ח ב' נחלשה ב–0.1%, והתשואה עליה נקבעה על 27%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker