אלקוברה מתמזגת עם חברת Arcturus מקליפורניה

המיזוג יתבצע לפי שווי חברה של 47 מיליון דולר לאלקוברה, גבוה ב-50% ממחירה בנאסד"ק ■ Arcturus עוסקת בפיתוח תרופות מבוססות RNA לריפוי תאי של מחלות נדירות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
גיל דויטש ורוני בירם
גיל דויטש (מימין) ורוני בירםצילום: עופר וקנין

שנה לאחר שקיבלה הוראה מה-FDA להפסיק את הניסוי הקליני המכריע בתרופת הדגל ומנייתה קרסה ב-60%, הגיע מסע הייסורים של משקיעי אלקוברה לסופו. אלקוברה, שפיתחה תרופה לטיפול בהפרעת קשב, הודיעה על מיזוג עם חברת הביוטכנולוגיה הפרטית Arcturus מסן דייגו מקליפורניה שעוסקת בפיתוח תרופות מבוססות RNA וטכנולוגיות הולכת תרופות.

העסקה שתתבצע באמצעות מיזוג הפוך  משקפת לאלקוברה שווי חברה של 46.7 מיליון דולר כלומר מחיר של 1.68 דולר למניה בדילול מלא. מחיר זה גבוה ב-51% ממחירה של אלקוברה בבורסה בטרם ההסכם. אלקוברה מחזיקה ב-35 מיליון דולר בקופתה נכון למועד המיזוג, כך שבעלי המניות של אלקוברה קיבלו פרמיה של 11.7 מיליון דולר עבור הרישום למסחר בנאסד"ק.

בעלי המניות של Arcturus יחזיקו ב-60% ממניותיה של החברה הממוזגת ואילו בעלי המניות של אלקוברה יחזיקו ב-40% ממניותיה. החברה הממוזגת צפויה להחזיק ב-40 מיליון דולר בקופתה שיסייעו לה בהמשך הפיתוח הקליני.

דירקטוריון החברה הממוזגת יכלול 7 דירקטורים כולל 3 שימונו על ידי אלקוברה. החברה הממוזגת תישאר חברה ישראלית בעלת מטה בסן דייגו. יו"ר החברה יהיה ד"ר סטיוארט קולינסון והמנכ"ל יהיה ג'ו פיין שממלאים תפקידים זהים ב-Arcturus. העסקה אושרה על ידי דירקטוריון אלקוברה בראשות ד"ר ירון דניאלי, המנכ"ל לשעבר.

אמיר אפרתי, מנכ"ל קרן ברוש

Arcturus שהוקמה ב-2013 מפתחת תרופות מבוססות RNA, מולקולות שמקודדות את המידע הגנטי שנמצא ב DNA,  לתחומים של מחלות זיהומיות, סיסטיק פיברוזיס מחלת הכבד השומני הלא אלכוהוליות (NASH) ומחלות כבד נדירות. החברה פיתחה שתי טכנולוגיות UNA, שמאפשרת תיקון של גנים משובשים ואת טכנולוגית הולכת התרופות LUNAR שמאפשרת הולכת מולקולות מבוססות RNA לאיבר המטרה, כך ששילוב שתי הטכנולוגיות מאפשר טיפול במחלות נדירות שנובעות משיבושים גנטיים.

ארקטורוס עדיין לא נכנסה לשלב הניסויים בבני אדם באף לא אחת מ-4 תכניות הפיתוח הקליני שלה. אולם החברה זכתה לקבל ב-4 השנים האחרונות מימון בהיקף כולל של 40 מיליון דולר מחברות פארמה וארגונים מובילים כמו Janssen מקבוצת ג'ונסון אנד ג'ונסון, חברת טקדה היפנית וקרן הסיסטיק פיברוזיס.

אלקוברה שהוקמה ב-2008 על ידי ד"ר אודי גלבוע ודליה מגידו, גייסה סכום כולל של 135 מיליון דולר ב-4 הנפקות. החברה איבדה 95% משיאה באוקטובר 2013 לאחר שדיווחה בינואר 2017 על כישלון בניסוי הקליני המכריע בתרופה לטיפול בהפרעת קשב.

בעקבות כישלון זה רכשה קרן ברוש שבשליטת רוני בירם וגיל דויטש לשעבר בעלי השליטה בבית ההשקעות אקסלנס, 17% ממניותיה של אלקוברה ופעלה להחלפת הנהלתה של אלקוברה, ככל הנראה במטרה להשתלט על קופת המזומנים של 45 מיליון דולר ששוויה היה גבוה ב-35% משוויה הממוצע של החברה בתקופה זו

מאבק השליטה הסתיים בפשרה ביוני 2017 שבמסגרתה צורף אמיר אפרתי, מנכ"ל קרן ברוש, לדירקטוריון אלקוברה ונשכרו שרותיו של בנק ההשקעות האמריקאי לדנבורג כדי לבחור חברה שתתמזג עם אלקוברה, במטרה לסייע לבעלי מניותיה לשקם חלק מהנזק שנגרם להם. סופו של תהליך זה היה הבחירה בחברת Arcturus.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker